دستگاه DVR 4 کانال

  1. حذف
    دسته:
    دستگاه DVR 4 کانال


دستگاه DVR 4 کانال

در توضیح دستگاه DVR گفتیم که تعداد کانال ها به این معنا است که یک دستگاه دی وی ار را به چند دوربین مدار بسته می توان متصل نمود یا به عبارتی یک دستگاه دی وی آر قابلیت پشتیبانی از چند دوربین مداربسته را به طور همزمان دارا می باشد. در نتیجه دستگاه DVR 4 کانال نهایتاً می تواند پاسخ گوی چهار دوربین مدار بسته در سیستم آنالوگ باشد.
به جز ورودی های تصویر که توسط کابل دوربین مداربسته از دوربین مدار بسته آنالوگ به دستگاه DVR منتقل می شود، دستگاه های DVR 4 کاناله عموماً دارای یک یا دو کانال صدا جهت ضبط اصوات محیطی نیز می باشند.
یکی از مزایای استفاده از دستگاه دی وی ار 4 کانال این است که به دلیل تعداد کم تصاویر و به طبع آن حجم مورد نیاز کمتر هارددیسک DVR، نیاز به هارددیسک به تعداد زیاد و ظرفیت بالا نخواهید داشت. همچنین تعداد کم تصاویر باعث می شود که اگر از یک مانیتور برای مشاهده همه تصاویر بهره می برید، این تصاویر واضح تر و بزرگتر دیده شوند که این خود، یک مزیت در بین سیستم های امنیتی به شمار می آید.

خرید دستگاه DVR 4 کانال

موردی که در خرید دستگاه DVR 4 کانال واضح به نظر می رسد، این است که دستگاه دی وی آر 4 کانال به دلیل تعداد کانال های کمتری که پشتیبانی می کند، قیمت کمتری را نیز نسبت به دیگر انواع آن (دستگاه DVR 8 کانال، دستگاه DVR 16 کانال، دستگاه DVR 24 کانال و دستگاه DVR 32 کانال) دارا می باشد.
البته همان طور که در توضیح سیستم های امنیتی و دیگر لوازم دیجیتالی اشاره شد، برند محصول و مشخصات شاخص محصول در قیمت، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. در دستگاه DVR نیز مانند دستگاه NVR، تعداد کانال ها تنها ملاک ارزیابی قیمت محسوب نمی شود و باید به تمامی جنبه های محصول توجه داشت.