دستگاه فکس برادر Brother

شرکت صنایع برادر یک شرکت ژاپنی است که در حوزه تولید انواع محصولاتی از جمله چاپگر، ماشین های دوخت، ماشین های ابزار بزرگ، دستگاه های فکس و .... دیگر محصولات الکترونیکی فعالیت دارد. شرکت برادر brother چند بار به عنوان سردبیر بهترین پرینترهای چندمنظوره، اسکنر ، دستگاه فکس، دستگاه کپی انتخاب و جایزه دریافت کرده است. این شرکت در سال 1908 توسط دو برادر تاسیس شد. از سال 1989 تا 1999 شرکت برادر اسپانسر اصلی باشگاه فوتبال منچسترسیتی بود.

شرکت برادر انواع متنوعی از مدل های دستگاه فکس را با کارایی و قابلیت های متفاوت طراحی و تولید و به بازار عرضه کرده است. دستگاه فکس brother یک نوع وسیله ای است که اسناد کاغذی و نوشته ها یا تصاویر روی کاغذ را به داده های الکترونیکی تبدیل می کند و اطلاعات و داده ها را از طریق خط تلفن از یک نقطه به نقطه دیگر ارسال و دریافت می کند. دستگاه های فکس دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه فکس حرارتی، دستگاه فکس کاربنی و دستگاه فکس معمولی دسته بندی می شوند.

فکس برادر Brother

دستگاه فکس حرارتی برادر از کاغذهای مخصوص به خود برای چاپ اسناد کاغذی استفاده می کنند و ماندگاری پایینی دارند. دستگاه های فکس کاربنی از یک فیلم کاربن برای جاپ اسناد و تصاویر روی کاغذ استفاده می کنند و دستگاه های فکس معمولی که از تکنولوژی چاپ لیزری یا جوهرافشان روی کاغذهای معمولی A4 اسناد و تصاویر کاغذی را چاپ می کنند.

دستگاه های فکس بر اساس مدل شان دارای توانایی و قابلیت متفاوتی هستند. برخی از ویژگی هایی که یک دستگاه دارد عبارتند از : سرعت فکس، حافظه فکس، نوع کاغذ ورودی، چاپ یا پرینت و .... هستند.

به عنوان نمونه دستگاه های فکس از لحاظ کاغذ ورودی به چند دسته تقسیم می شوند:

کاغذ رولی: برخی از دستگاه های فکس از یک رول کاغذ برای چاپ استفاده می کنند.

کاغذ A4 : دستگاه فکس برای چاپ نیاز به کاغذ A4 دارد و محلی برای تغذیه کاغذ وجود دارد.

کاغذ با سایزها و ضخامت های خاص: برخی از دستگاه های فکس برای چاپ نیاز به کاغذهایی در ابعاد و ضخامت غیر معمول (کمتر و کوچتر از A4) دارند.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی