امروزه در بسیاری از پروژه ها و کارهای مختلف، وجود بیسیم حیاتیست. همانطور که می دانید، بی سیم واکی تاکی وسیله ارتباطییست که بدون نیاز به خط تلفن و تنها با امواج رادیویی، در فواصل مختلف قابل استفاده است. در هر کشوری، برخی از بیسیم ها مجاز بوده و برخی غیر مجاز هستند. تفاوت بی سیم مجاز و غیر مجاز در هم فرکانس بودن آنهاست. برخی از نهاد های امنیتی مانند نیروی انتظامی، نیاز دارند در خطوطی امن و فرکانسی مجزا با هم در ارتباط باشند. همچنین مشاغل حساسی همچون آتش نشانی یا آمبولانس ها نیز نیازمند خطوطی بدون نویز هستند و نباید اختلالی در ارتباط آنها ایجاد شود، در غیر این صورت مشکلات فراوانی به جود خواهد آمد. حال اگر بخواهیم بطور کلی بگوییم، بیسیم با برد 2 کیلومتر را جزو بیسیم های مجاز تلقی می کنند و دارای مجوز هستند.

راهنمای خرید بیسیم با برد 2 کیلومتر

راهنمای خرید بیسیم با برد 2 کیلومتر

معمولا بی سیم های مجاز، برد کوتاه تری دارند و کاربرد آنها در معادن، تونل ها، جاده سازی، کارهای عمرانی است. از انواع آنها می توان به بی سیم با برد 2 کیلومتر، بی سیم با برد 1 کیلومتر و بی سیم با برد 5 کیلومتر اشاره کرد. البته اگر از دوست داران هیجان و گردش گردی در طبیعت نیز باشید، خرید بیسیم مجاز ارزان کمک بسزایی در بهتر یافتن دوستان خود دارد. به هر حال هنگامی که در طبیعت هستید، در بسیاری از مکان های خارج جاده ای، تلفن کاربردی ندارد و تنها با خرید بی سیم مجاز تمامی مشکلات و دغدغه شما مرتفع می شود.

اگر بخواهیم از فرآیند ارتباطی بیسیم نیز بگوییم، باید اشاره کنیم که بیسیم همانند تلفن ارتباط همزمان دو طرفه ندارد و در واقع به واکی تاکی معروف است. دقت کنید که فروش بیسیم با برد بالا مجاز نبوده و می بایست در هنگام خرید دقت نمایید. همچنین وجود برخی محدودیت ها، خرید این مدل بیسیم را سخت می کند و و در صورت مشاهده تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت. برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی، کافیست که قبل از خرید با مشاوران این زمینه صحبت کرده و سپس از مراکز معتبر، خرید نمایید.