استفاده از سیستم های امنیتی و نظارت تصویری بیسیم یا وایرلس، مزایای بسیاری دارد و افراد زیادی نصب دوربین مداربسته بیسیم را به سایر انواع دوربین مداربسته ترجیح می دهند.

اما سیستم های امنیتی بیسیم با وجود مزیت های زیاد، معایبی نیز دارند. به همین علت قبل از خرید دوربین مدار بسته وایرلس لازم است با کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه مشاوره کافی داشته باشید. 

مشکلات امنیتی دوربین مدار بسته بیسیم یا وایرلس

یکی از مشکلات دوربین مداربسته بیسیم این است که نصب این دوربین ها، نیاز به کابل کشی را به طور کامل از بین نمی برد و لازم است برای تغذیه برق دوربین ها کابل نصب شود.

اما مشکل جدی تری که در سیستم های امنیتی بیسیم وجود دارد، ضریب امنیتی دوربین های مداربسته بیسیم می باشد.

مشکلات امنیتی دوربین مدار بسته بیسیم یا وایرلس

هدف کاربران از نصب دوربین مداربسته، نظارت بر محیط و بالابردن ضریب امنیتی محل کار، منزل یا ... است. اما دوربین های مداربسته بیسیم به راحتی دچار اختلال می شوند.

مشکلات امنیتی دوربین مدار بسته بیسیم یا وایرلس

مثلا یک شخص با در اختیار داشتن یک دستگاه نویز می تواند به آسانی سیستم مداربسته وایرلس را از کار بیندازد و این امر موجب به خطر افتادن محل مورد نظر خواهد شد.

به همین علت است که در حال حاضر در بسیاری از اماکن امنیتی، نصب دوربین مداربسته وایرلس ممنوع شده و این دوربین ها فقط برای نظارت بر محیط هایی که ضریب امنیتی بالایی ندارند، استفاده می شوند.

 

البته سیستم های وایرلس بدون وجود دستگاه نویز هم در معرض بروز اختلال هستند و ممکن است به دلایل مختلف، برای دقایقی ارتباط آن ها با دستگاه ضبط تصاویر از بین برود.

توصیه می کنیم پیش از خرید دوربین مداربسته از مشاوره تخصصی کارشناسان ایده برتر بهره مند گردید تا با توجه به نوع استفاده و فضای مورد نظر، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مشکلات امنیتی دوربین مدار بسته بیسیم یا وایرلس

منبع: amniatcctv