همان طور که می دانید یکی از مشکلات عمده شهرهای بزرگ دنیا آلودگی هوا است. آلودگی هوا موجب بیماری های زیادی شده و در بسیاری از اوقات انجام فعالیت های روزمره را خصوصا برای کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی مختل می نماید.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

یک راه حل مناسب و کاربردی برای از بین بردن این مشکل، خصوصا در فضاهای بسته، استفاده از دستگاه تهویه هوا است.

به عنوان مثال در یک منزل مسکونی نیز، علاوه بر آلودگی خارجی، آلاینده های زیادی همچون پرز فرش، بوی غذا، پرهای پرندگان خانگی، بوی رنگ، دود سیگار و گرد و خاک وجود دارد که می تواند موجب بروز مشکلات تنفسی مختلف از جمله آسم، آلرژی و میگرن شود.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

دستگاه تصفیه هوا، که برای فضاهای بسته طراحی شده، قادر است میزان گرد وغبار و آلاینده های محیط را کاهش داده و تنفس در هوای منزل یا محل کار را مطبوع و دلپذیر سازد.

لزوم استفاده از این وسیله، خصوصا در فصول سرد بیشتر احساس می شود. در تمام مواقع سال مواد سمی و آلاینده ناشی از خودروها، کارخانه ها و حتی وسایل نقلیه عمومی، ساکنین شهرها را تحت تاثیر قرار می دهند.

اما در فصل های پاییز و زمستان به دلیل وارونگی هوا، این مشکل نمود بیشتری پیدا می کند. در چنین شرایطی تنفس برای افراد خصوصا بیماران قلبی و ریوی مشکل خواهد شد.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

در حال حاضر، مدل های مختلفی از دستگاه تصفیه هوا در بازار موجود است که هر یک توسط برند خاصی تولید شده است.

دستگاه های تهویه هوا راهکار مناسبی برای بهبود کیفیت هوا در محیط اطراف ما هستند. اما برای خرید آن باید دقت زیادی داشته باشید و مدل مناسبی را انتخاب نمایید.

زیرا این محصول نیز مانند سایر تجهیزات الکترونیکی، نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد که لازم است در هنگام خرید به آن توجه شود.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

برای انتخاب دستگاه تهویه هوای مناسب منزل یا محل کار خود، لازم است این نکات را مد نظر داشته باشید:

- تصفیه هوا باید در محیط بسته قرار گیرد و در صورت باز بودن در و پنجره ها، تاثیری نخواهد داشت.

- دستگاه های تهویه هوا معمولا برد کوتاهی دارند به طوری که هر دستگاه برای یک اتاق کافی خواهد بود.

- برای لذت بردن از هوای مطبوع، باید تصفیه هوای خانگی را به طور دائمی روشن بگذارید.

- مدلی را انتخاب کنید که رتبه انرژی بالایی داشته باشد تا در مصرف برق و هزینه های آن صرف جویی شود.

- در هنگام خرید، به خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه توجه کنید و از سهولت در تعویض فیلترهای تصفیه هوا، اطمینان حاصل نمایید.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

از جمله آیتم های مهمی که باید در هنگام خرید تصفیه هوای خانگی به آنها توجه شود، فضای پوشش، عملکرد دستگاه، فناوری ساخت دستگاه و فیلتر های به کار رفته در آن می باشد.

علاوه بر این قابل حمل بودن، سر و صدای دستگاه، مصرف انرژی و قیمت تصفیه هوا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در مقاله های بعدی این موارد را به تفصیل، شرح خواهیم داد.