POE   از استانداردهای مربوط به دوربین مداربسته است که مخفف Power Over Ethernet می باشد.

تکنولوژِیPOE  چیست؟

این تکنولوژی به معنی انتقال برق بر روی کابل شبکه است علاوه بر دوربین مدار بسته در تلفن های تحت شبکه یا voip و  هم چنین اکسس پوینت ای وایرلس (wifi)  هم کاربرد دارند.

در نصب دوربین های مداربسته  و سایر تجهیزات شبکه از علاوه بر کابل شبکه که برای ارتباط با شبکه است از کابل و کابل کشی جداگانه ای برای دریافت برق موردنیاز استفاده می شود.

تکنولوژِیPOE  چیست؟

اما استفاده از کابل و کابل کشی کردن هزینه بالایی دارد و علاوه بر این در برخی موارد به دلیل تعداد بالا و فاصله ی زیادی که تجهیزات با منبع برق دارند این احتمال وجود دارد که امنیت کابل ها کمتر شود و جریان برق حین کار قطع شود بنابراین در چنین مواردی استفاده از تکنولوژی POE بهترین گزینه می باشد.

استاندارد POE چیست؟

این روش انعطاف پذیر و مقیاس پذیری بالایی دارد که با به کار گیری آن هم  در زمان و هزینه صرفه جویی می شود و هم از ایمنی بیشتری در حین کار برخوردار می شوید.

استاندارد POE چیست؟

تکنولوژی POE دارای دو نوع استاندارد است که عبارتند از (+IEEE 802.3at (POE و (IEEE 802.3af (POE.

از ویژگی های بارز که استانداردهای POE را از هم متمایز می کند توان کاری آنهاست.

استاندارد POE چیست؟

در بیشتر دوربین های مدار بسته تحت شبکه از استاندارهای POE استفاده می شود.در دوربین های ساده از نوع سقفی، لوله ای و صنعتی ولتاژ 12 ولت و جریان 1.25 آمپیر و حتی کمتر کافیست اما در دوربین های قوی تر و گردان از نوع اسپیددام و PTZ  توان بیشتری نیاز است. برای چنین دوربین هایی استاندارد (+IEEE 802.3at (POE بهترین انتخاب است.

استاندارد POE چیست؟

در پایان باید بگوییم که برای خرید دوربین مدار بسته با تکنولوژی POE بهتر است به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید و با راهنمایی مشاورانی متخصص تصمیم گیری را برای خود راحت تر کنید.