امروزه کار در ادارات و شرکت ها به نحوی است که کارمندان ناچارند ساعت های متمادی بر روی صندلی بنشینند و به کار با کامپیوتر یا اسناد اداری بپردازند. در این شرایط وجود یک میز  وصندلی استاندارد بسیار ضروری است.

معرفی صندلی ارگونومی

زیرا در صورتی که فرد در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد دچار ناراحتی های متعدد فیزیکی شده و دیر یا زود با مشکل جدی در ناحیه کمر، ستون فقرات و یا گردن مواجه می گردد.

بسیاری از شرکت های تولید کننده صندلی اداری، سعی دارند تا محصولات خود را بر پایه اصول ارگونومی طراحی کنند تا به این ترتیب از آسیب های فیزیکی در حین کار و بروز خستگی زودهنگام پیشگیری گردد. 

صندلی ارگونومیک قابلیت ها و ویژگی های خاصی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

معرفی صندلی ارگونومی 

یک صندلی اداری با طراحی ارگونومیک باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد. در ساختار این نوع صندلی اداری اهرمی تعبیه می شود تا کاربر از طریق آن بتواند ارتفاع مناسب صندلی را نسبت به میز کار خود تنظیم کند.

معرفی صندلی ارگونومی

در ادامه معرفی صندلی ارگونومی باید گفت که ارتفاع استاندارد برای بیشتر افراد بین 40.5 تا 53.34 سانتی متر است که هر شخص نسبت به قد خود می تواند آن را تغییر دهد.

ویژگی مهم دیگر در صندلی اداری ارگونومیک، ساختار تکیه گاه است. تکیه گاه صندلی که طبق اصول ارگونومی ساخته می شود باید 30-48 سانتی متر پهنا داشته باشد. اگر تکیه گاه و نشیمنگاه صندلی جدا از هم ساخته شده باشند، باید امکان تنظیم زاویه و ارتفاع تکیه گاه وجود داشته باشد. به علاوه باید بتواند انحنای طبیعی ستون فقرات را پوشش دهد.

معرفی صندلی ارگونومی

در سایر مدل ها که پشتی و کفی صندلی به صورت یک تکه ساخته شده، باید امکان تنظیم زاویه تکیه گاه در جلو یا عقب صندلی وجود داشته باشد. همچنین در سیستم صندلی ارگونومیک، یک قفل ایمنی قرار داده شده که باعث می شود تکیه گاه در زاویه مناسب نگه داشته شود.

معرفی صندلی ارگونومی

از دیگر ویژگی های مشترک در انواع صندلی ارگونومی می توان به وجود یک تشک مناسب در نشیمنگاه و تکیه گاه اشاره کرد. تشک و روکش صندلی باید دارای نرمی مناسب باشد و امکان تنفس و جابه جایی هوا داشته باشد تا موجب ناراحتی کاربر و تعریق بدن نشود.

برای دریافت قیمت و خرید بهترین صندلی مدیریتی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.