سرور اختصاصی، در حقیقت یک سیستم کامپیوتری با قدرت عملکرد بسیار بالا است که می تواند به صورت شبانه روزی کار کند.

یک سرور اختصاصی در یک دیتاسنتر مجهز و امن نگهداری می شود و توسط سرور منیجر تحت کنترل قرار می گیرد.

سرور اختصاصی چیست؟

سرورهای اختصاصی به یک اینترنت پر سرعت و بدون قعطی شبکه مجهز هستند و از طریق آن و آدرس های IP اختصاصی در دسترس کاربران قرار می گیرند.

سرور اختصاصی چیست؟

نکته مهم و قابل توجه در مورد سرورهای اختصاصی این است که هر یک به صورت انحصاری فقط در اختیار یک کاربر قرار داده می شوند و منابع سرور میان کاربران به اشتراک گذاشته نمی شود.

کاربر برای استفاده از سرور می تواند سیستم عامل، کنترل پنل و نرم افزار ها را به صورت آزادانه انتخاب کند. همچنین در نوع استفاده از منابع نیز محدودیتی وجود ندارد.

سرور اختصاصی چیست؟

استفاده از سرور اختصاصی مزایای بسیاری به همراه دارد. به عنوان مثال در صورت استفاده از سرور اختصاصی برای میزبانی یک وبسایت، کاربر سرعت بیشتری داشته و سطح عملکرد بالاتری را از نظر آپ تایم و امنیت سایت در اختیار خواهد داشت.

به طور کلی، به کارگیری یک سرور اختصاصی این امکان را برای کاربران فراهم می کند که کنترل بهتر و دقیق تری بر روی وب سرویس یا اپلیکیشن های خود اعمال کنند.

سرور اختصاصی چیست؟

چنانچه شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که سایت با ترافیک بالا را مدیریت می کنند، باید بگوییم که در اختیار داشتن یک سرور اختصاصی، انتخابی بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

سرور اختصاصی همچنین برای فروشگاه های آنلاین، اپلیکیشن های پربازدید و فعالیت هایی ایده آل است که منابع، کیفیت و امنیت بالاتری را انتظار دارند.

سرور اختصاصی چیست؟

منبع: zoomit