کابل تصویر دوربین مداربسته از جنس آنالوگ هستند که نوعی کابل کوآکسیال (هم محور) شیلددار است که به آن RG59 می گویند.

کابل تصویر دوربین مدار بسته شبیه کابل های آنتن تلویزیون است و فقط در قطر مغزی و حجم شیلد با هم تفاوت دارند. کابل تصویر دوربین مداربسته، 75 اهم است و این کابل ها دارای قطر مغزی بین 1.2 تا 1.8 میلی متر و از جنس آلیمینیوم، مس و یا آلیاژ می باشد.

کابل تصویر دوربین مدار بسته چیست ؟

کابل تصویر دوربین مدار بسته چیست ؟

طول این کابل ها حدود 500 متر است که در فاصله بیشتر نیاز به دستگاه تقویت کننده می باشد که برای انتقال تصویر با فواصل زیاد از 500 متر از آنتن یا فیبر نوری استفاده می شود.

انواع مختلف کابل های تصویر دوربین مدار بسته عبارتند از: کابل های RG6 ، RG 58 و RG11 و کابل های چند رشته ای و کابل های ترکیبی نیز دسته بندی می شوند که هر کدام از این کابل ها برای کارایی مختلفی طراحی و تولید شده اند.

به عنوان نمونه کابل RG11 برای فواصل زیادی که بین چندین ساختمان، سوله و کارخانه ها و مکان هایی که نیاز به خاک کردن کابل می باشد مصرف می شود. کابل های ترکیبی دوربین مداربسته هم قابلیت ارسال هم زمان تصویر و برق مورد نیاز را دارند .

معرفی بخش های کابل تصویر دوربین مداربسته

بخش های مختلف یک کابل تصویر RG59 دوربین مداربسته عبارتند از : پوشش محافظ خارجی – شیلد – عایق داخلی – مغزی تشکیل شده است.

پوشش محافظ خارجی: لایه محافظ از اجزای داخلی کابل در برابر عوامل خارجی محافظت می کند و به عنوان لایه عایق خارجی کابل می باشد.

شیلد : این لایه از مس یا آلومینیوم تشکیل شده است که وظیفه مراقبت از مغزی در برابر نویزهای الکترومغناطیسی را بر عهده دارد. برای کابل های با کیفیت تر از یک لایه فویل برای محافظت بیشتر استفاده می شود.

عایق داخلی: این لایه از یک لایه فوم یا پلاستیک شفاف ساخته شده است و وظیفه این لایه این است که قسمت مغزی و شیلد را از هم جدا می کند.

مغزی: وسیله ای که از طریق کابل، انتقال تصویر و اطلاعات را انجام می دهد.

در سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ از هر دوربین مداربسته به صورت مستقیم یک کابل تصویر به دستگاه DVR متصل می شود.