شرکت وکام Wacom یک شرکت ژاپنی است که به تولید قلم نوری و تبلت های گرافیکی می پردازد.

تبلت های گرافیکی وکوم برای انجام کارهایی مثل ویرایش عکس، گرافیک سه بعدی و Matte Painting یک انتخاب ایده آل و کاربردی خواهد بود. به علاوه در زمینه نقشه کشی نیز یک نام آشنا و معتبر محسوب می شود.

معرفی تبلت های گرافیکی وکام سری Wacom Intuos 4

معرفی تبلت های گرافیکی وکام سری Wacom Intuos 4

شرکت Wacom تا کنون محصولات متنوعی را وارد بازار کرده است که می توان آن ها را در سه گروه اصلی دسته بندی کرد:

- نمایشگرهای قلمی تعاملی Cintiq

- تبلت های گرافیکی حرفه ای Intuos

- محصولات عمومی تر که برای کارهای گرافیکی ساده یا امضای دیجیتال به کار می روند.

در ادامه قصد داریم شما را با محصولات خانواده Intuos از این کمپانی آشنا کنیم.

معرفی تبلت های گرافیکی وکام سری Wacom Intuos 4

تبلت گرافیکی Intuos 4 برای نخستین بار در سال 2009 معرفی شد. این محصول نسبت به نسل قبلی خود تفاوت های قابل توجهی دارد. تبلت Intuos 4 به یک صفحه عریض کاری مجهز است می توان آن را با نمایشگرهای عریض موجود مقایسه کرد.

به همین دلیل شرکت وکوم مدل های مختلف تبلت های سری Intuos 4 را بر اساس ابعاد صفحه نمایش Small،ا Medium،ا Large و Extra Large دسته بندی کرده است.

در طراحی تبلت Intuos 4 وکام، تمام کلید های عملیاتی ابزار به یک طرف دستگاه منتقل شده است.

این در حالی است که در نسخه های قدیمی تر این کلید ها به صورت قرینه در دو سمت راست و چپ تبلت قرار گرفته بودند تا هر دو گروه کاربران راست دست و چپ دست هنگام استفاده از تبلت با مشکل مواجه نشوند.

معرفی تبلت های گرافیکی وکام سری Wacom Intuos 4

شرکت وکوم در طراحی جدید تبلت Intuos 4 این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که در صورت نیاز محل اتصال کابل USB را تغییر دهند و با تنظیم تبلت در بهترین وضعیت ممکن، به انجام کارهای خود بپردازند.

لازم به ذکر است که این کمپانی با ارائه یک تبلت بیسیم از خانواده Intuos 4 باعث شد کاربران آزادی عمل بیشتری هنگام کار داشته باشند.

برای توضیح دقیق تر در مورد کلید های عملیاتی تبلت گرافیکی وکوم باید بگوییم که این کلید ها در دو گروه چهارتایی ارائه شده و در بالا و پایین قسمت کنترل ابزار قرار گرفته اند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، در مرکز کلید های کنترلی یک بخش دایره شکل تعبیه شده که دارای قابلیت کنترل لمسی است. این بخش کاربردهای زیادی برای کاربر خواهد داشت.

معرفی تبلت های گرافیکی وکام سری Wacom Intuos 4

در پایان خوب است به این نکته اشاره کنیم که شرکت وکوم Wacom اخیرا نسل پنجم تبلت های گرافیکی خود را نیز رونمایی کرده که با نام Intuos 5 Touch معرفی شده اند. این تبلت ها از قابلیت چند لمسی پشتیبانی می کنند.

البته اگر قصد دارید یک تبلت گرافیکی از محصولات شرکت وکوم را خریداری کنید، به شما توصیه می کنیم یکی از مدل های سری Intuos 4 را انتخاب نمایید. زیرا این تبلت ها در بازار ایران موجود بوده و در دسترس شما قرار دارند.

منبع: coreldesign