یکی از سوالات متداول در هنگام خرید دوربین مداربسته این است که دوربین چه زاویه دیدی را پوشش می دهد و یا اینکه بهترین نقطه برای نصب دوربین کجاست؟

 زاویه دید دوربین مداربسته چیست ؟

برای پاسخ به این سوال و سوالات مشابه آن، قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که مدل های مختلف دوربین مداربسته، زاویه دید خاص خود را دارند و محدوده تحت پوشش آنها با هم متفاوت است.

زاویه دید دوربین مداربسته چیست ؟

برای بررسی زاویه دید در دوربین های مداربسته و پاسخ به سوال زاویه دید دوربین مداربسته چیست، باید گفت که زاویه دید دوربین ارتباط مستقیم با لنز آن دارد و هر چه عدد لنز به یک نزدیکتر باشد، دوربین فضای دید بیشتری را پوشش می دهد.

در حقیقت لنز دوربین یک عامل کاملا تاثیر گذار در زاویه دید و محدوده تحت پوشش دوربین مدار بسته می باشد.

زاویه دید دوربین مداربسته چیست ؟

ذکر این نکته نیز ضروری است که زاویه دید کم در یک دوربین مدار بسته به معنای کیفیت پایین محصول نیست. بلکه این نوع دوربین ها بیشتر در مواردی استفاده می شوند که نیاز به تمرکز بالا در یک نقطه خاص می باشد.

البته در تعیین زاویه دید یک دوربین، علاوه بر لنز عوامل دیگری نیز تاثیر گذار هستند که از جمله می توان به فاصله کانونی لنز، اندازه چیپ تصویر و نوع برش تصویر اشاره نمود. 

زاویه دید دوربین مداربسته چیست ؟

فاصله کانونی لنز در واقع به میزان فوکوس یا دیفیوز شدن پرتوهای نوری گفته می شود. به این معنا که هر چه فاصله کانونی کم تر باشد قدرت تمرکز نور بیشتر خواهد شد. در سیستم دوربین های مداربسته با افزایش فاصله کانونی، زاویه دید دوربین کمتر خواهد بود. 

زاویه دید دوربین مداربسته چیست ؟

برای درک بهتر مطلب به این مثال توجه کنید: زاویه دید در یک دوربین مدار بسته معمولی که لنز 3.6 میلیمتری و حسگر 1.3 اینچی دارد، تا حد زیادی مشابه چشم انسان می باشد. با توجه به اینکه هر دوربین مدار بسته حکم یک چشم انسان را دارد و زاویه دید هر چشم تقریبا 75 درجه است، برای این که بدانید این دوربین در محل مورد نظر شما چه محدوده ای را پوشش خواهد داد، کافی است در یک نقطه مناسب بایستید و با پوشاندن یک چشم خود، به محیط اطراف نگاه کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت قیمت و خرید دوربین مدار بسته در مدل های متنوع به سایت ایده برتر مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 73027-021 تماس بگیرید.