همان طور که می دانید یکی از مهمترین آیتم ها برای خرید دیتا ویدئو پروژکتور، رزولوشن تصویر ویدئو پروژکتور و شدت روشنایی آن است. رزولوشن تصویر در حقیقت تعداد پیکسل هایی است که از چپ به راست و از بالا به پایین، تصویر را تشکیل می دهند. هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، تراکم پیکسلی و در نتیجه وضوح تصویر بیشتر می شود. مقادیر متداول برای رزولوشن ویدئو پروژکتور را با عبارت های SVGA،XGA ، SXGA،  UXGA بیان می کنیم.

 رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور

بررسی رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور

برای بررسی رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور، هر یک از مقادیر بالا را به اختصار توضیح می دهیم:

رزولوشن SVGA که با مقدار 800*600 نیز بیان می شود بیشتر در ویدئو پروژکتورهای ارزان قیمت قرار داده شده است. رزولوشن دیتا پروژکتور SVGA برای ارائه مطالب به صورت پاورپوینت یا نرم افزارهای مشابه که جزئیات دقیق تصویر مد نظر کاربر نیست، مناسب است.

ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA یا 1024*768 معمولا قیمت بالایی دارند اما اخیرا با کاهش قیمت در دسترس کاربران قرار گرفته اند. این رزولوشن تصاویر را با کیفیت عالی نمایش می دهد. هنوز هم خیلی از لپ تاپ ها با خروجی XGA تولید می شوند و می توانید با تطبیق پروژکتور با رزولوشن اصلی XGA لپ تاپ، ویدئوهای خود را با جزئیات کامل مشاهده کنید.

بررسی رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتوهای WXGA یا 1280*800، ویدئوپروژکتور عریض هستند که معمولا نسبت به پروژکتوهای XGA با قیمت بالاتری عرضه می شوند. خوب است بدانید که این دیتا پروژکتور به عنوان یک انتخاب جایگزین و ارزان برای ویدئو پروژکتور XGA شناخته شده است.

دیتا ویدئو پروژکتور با رزولوشن SXGA+ یا 1400*1050 ، نسبت به مدل های دیگر قدرت بیشتر و قیمت مناسب تری دارد و به همین دلیل محبوبیت مضاعفی در بین کاربران پیدا کرده است. این ویدئو پروژکتور برای نمایش تصاویر گرافیکی و عکس برداری های دقیق مناسب است اما برای نمایش محتوای متنی انتخاب خوبی نیست.

بررسی رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور UXGA یا 1600*1200 برای برنامه های کاربردی با رزولوشن بسیار بالا که جزئیات دقیق تصویر در آنها اهمیت دارد، استفاده می شود. این ویدئو پروژکتورها قیمت بالایی دارند و به تعداد محدود ارائه شده اند.

ویدئوپروژکتور WUXGA یا 1920*1200 در حقیقت یک نمونه عریض با نسبت 16:10 از ویدئو پروژکتور UXGA است. این دیتا پروژکتورها، علاوه بر نمایش محتوای WUXGA، قابلیت نشان دادن سیگنال های 1080p HD را نیز دارند. البته نباید قیمت بالای آن ها را از یاد برد.

بررسی رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور

شما می توانید برای دریافت قیمت و خرید ویدئو پروژکتور با شماره تلفن 73027-021 تماس بگیرید.