با پیشرفت روز افزون تکنولوژی ویدئو پروژکتور ها بحث داغ ویدئو پروژکتور یا تلویزیون مطرح شده و هر کدام طرفدار هایی برای خود پیدا کرده است، در این مقاله به ویژگی های مثبت و منفی تلویزون و پروژکتور ها میپردازیم و قضاوت نهایی را به خود شما واگذار می کنیم.

خرید ویدئو پروژکتور یا تلویزیون ؟

ویژگی اصلی تلویزیون که طرفداران تلویزیون از آن دفاع می کنند استفاده ی آسان و نصب راحتش می باشد. تلویزیون ها همچنین برای نمایش به اتاق تاریکی نیاز ندارند و در تمامی روز  می توایند حتی با پنجره های باز خانه هم به تماشای برنامه مورد علاقه تان بپردازید.

خرید ویدئو پروژکتور یا تلویزیون ؟

البته این را در نظر بگیرید که اگر از یک ویدئو پروژکتور با کیفیت به جای تلویزیون در خانه تان استفاده کنید،خانه تان به پاتوق دوستان فیلم باز و گیمیرتان تبدیل می شود و باید از پس هزینه های پذیرایی آنها بر بیایید که نبود این هزینه ها میتواند یک حسن برای تلویزیون تلقی شود!

از ویژگی های بارز دیتا ویدئو پروژکتور ها تصویر بسیار بزرگتر آنها در مقایسه با تلویزیون ها می باشد،تصورش را بکنید شخصیت های فیلم هابیت را به همان اندازه ای که هستند ببینید!

امروزه با پیشرفت صنعت فیلم برداری و تصویر برداری با کیفیت از تمام جزئیات، امکان مشاهده ی همه ی این جزئیات در تلویزیون ها وجود ندارد و این مساله با پیشرفت دوربین های فیلم برداری روز به روز بیشتر محسوس می شود.البته اگر در مورد کانال های بی کیفیت تلویزیون صحبت کنیم قطعا نمایش تصاویر آن ها در ابعاد بزرگ چندان جالب نخواهد بود و حتی یک ضد حال محسوب میشود!

برخلاف تلویزیون ها، ویدیو پروژکتور ها به فضای کمتری نیاز دارند،حتی می توانید داخل سقف خانه تان فضایی را به پروژکتور اختصاص دهید تا هنگامی که از آن استفاده نمی کنید به داخل سقف جمع شود و از نظرتان ناپدید شود که البته این کار برایتان هزینه ی جانبی خواهد داشت اما میتواند خیلی حرفه ای و جذاب باشد،حتی برای پرده نمایش برخی دیوار مقابل ویدیو پروژکتور را رنگ میزنند و از دیوار به عنوان پرده نمایش استفاده میکنند که ممکن است در کیفیت نهایی تصویر تاثیر گذار باشد.

خرید ویدئو پروژکتور یا تلویزیون ؟

لامپ های ویدئو پروژکتور به طور میانگین چند هزار ساعت برایتان کار میکنند و پس از آن نیاز به تعویض دارند که قیمت چند صد دلاری دارند و در صورت استفاده متوسط هر دو الی سه سال یک بار نیاز به تعویض آنها خواهید داشت. یادتان باشد که برای استفاده از ویدئو پروژکتور ها مجبور میشوید رژه رفتن جلوی تلویزیون را کنار بگذارید.

وجود کابل های زیاد در ویدئو پروژکتور ها مشکل بعدی آنها تلقی میشود که در حال حاضر با مجهز کردن پروژکتور ها به تکنولوژی وای فای راه حلی برایش پیدا شده است.

اگر تصمیم به خرید ویدئو پروژکتور به جای تلویزیون برای خانه تان گرفته اید حتما در کنار ان سیستم های صوتی سینمای خانگی را تهیه کنید و قبل از هرچیز مقاله راهنمای خرید دیتا ویدئو پروژکتور را مطالعه کنید.

برای جمع بندی اگر شخصی هستید که به تماشای فیلم های با کیفیت سینمایی و گیم ها علاقه دارید و از سینما رفتن لذت میبرید احتمالا ویدیو پروژکتور را برای منزلتان انتخاب خواهید کرد.