قصد دارید تا اکانت فیسبوک خود را ببندید؟ یا دوست دارید تا عکس ها، ویدئوها و پست هایی که طی سال ها در فیسبوک منتشر کرده اید در سایت دیگری نیز ذخیره شود؟ برای این منظور اخیراً فیسبوک قابلیت جدیدی را ایجاد کرده است که کاربران می توانند تمام اطلاعات مهم خود را از این شبکه اجتماعی به پلتفرم های دیگر انتقال دهند

آموزش انتقال عکس ها، پست ها و یادداشت های فیسبوک به سایت های دیگر

فیسبوک پیش از این به شما اجازه می داد تا تمام اطلاعات خود را (شامل اطلاعاتی که فیسبوک به منظور مصارف تبلیغاتی از فعالیت های شما جمع آوری کرده) در قالب یک فایل ZIP دانلود کرده و عکس ها و ویدئوهای خود را به سرویس های دیگر مانند Google Photos، Dropbox، Backblaze و Koofr انتقال دهید. در ماه آوریل 2021 (فروردین و اردیبهشت 1400) قابلیت جدیدی به فیسبوک اضافه شده که امکان انتقال مستقیم نوت ها (یادداشت ها) و پست های شما را به سرویس هایی مانند Google Docs، Blogger و WordPress فراهم می آورد. فیسبوک برنامه دارد تا به کاربران خود اجازه دهد تا بتوانند در آینده انواع بیشتری از دیتای خود را به سایر سایت ها و شریک های تجاری فیسبوک انتقال دهند. در ادامه مراحل انتقال عکس ها، پست ها و یادداشت های فیسبوک به سایر سایت ها را با هم بررسی می کنیم.

چگونه عکس ها، ویدئوها، پست ها و یادداشت های خود در فیسبوک را به سایت های دیگر انتقال دهیم؟

چگونه عکس ها، ویدئوها، پست ها و یادداشت های خود در فیسبوک را به سایت های دیگر انتقال دهیم؟

1- از طریق مرورگر کامپیوتر خود به وب سایت فیسبوک رفته و در آن لاگین کنید. سپس بر روی فلش به سمت پایین که در قسمت گوشه راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. پس از آن مسیر زیر را طی کنید:

Settings & Privacy -> Settings -> Your Facebook Information

2- بر روی Transfer a Copy of Your Information کلیک کنید و پسورد فیسبوک خود را مجدداً وارد نمایید.
3- در این مرحله انتخاب کنید که چه چیزهایی می خواهید منتقل شوند (عکس ها، ویدئوها، پست ها یا یادداشت ها). اگر گزینه عکس یا ویدئو را انتخاب کنید، می توانید تعیین کنید

که تمام آنها انتقال یابند یا فقط برخی از آنهایی که شما می خواهید. در واقع می توانید آلبوم خاص یا آن دسته از عکس ها و ویدئوهایی که در بازه زمانی خاصی (بر اساس تاریخ) در فیسبوک آپلود شده اند را برای انتقال انتخاب نمایید.

4- از منوی دراپ داون موجود در این بخش پلتفرمی را که قصد انتقال اطلاعات خود به آنها دارید، انتخاب کنید (فیسبوک در این بخش به شما هشدار می دهد که پس از انتقال، سایت های جدید بر مبنای قوانین خود در حوزه حریم شخصی قادر به استفاده از اطلاعات شما خواهند بود).

5- به سایت جدیدی که برای انتقال اطلاعات انتخاب کرده اید، لاگین کنید و بر روی Confirm Transfer کلیک کنید.

به این ترتیب یک کپی از اطلاعات فیسبوک شما در سایت جدیدی که انتخاب کرده اید، ایجاد می شود. پس اگر قصد بک آپ گرفتن از عکس ها و ویدئوهای فیسبوک خود و ذخیره آنها در سایت های دیگر را دارید، این ویژگی کارایی بالایی برای شما خواهد داشت. همچنین به دلیل مشکلات امنیتی اخیری که فیسبوک به آنها دچار شده و اطلاعات بسیاری از کاربران آن به صورت عمومی منتشر شده، ممکن است برخی بخواهند اکانت خود در فیسبوک را ببندند و عکس ها، پست ها و یادداشت های خود را به جای دیگری انتقال دهند.

منبع: cnet