چنانچه از علاقه مندان به تکنولوژی روز دنیا هستید و دوست دارید جدیدترین و بهترین ابزارها را به تناسب نیاز و بودجه خود پیدا کرده و خریداری کنید، این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

همان طور که در بخش قبلی گفته شد هنگام خرید یک تلویزیون باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید به تناسب کاربرد مورد انتظار خود، بهترین و با کیفیت ترین مدل را انتخاب کنید.

پیش از این عواملی مانند رزولوشن تلویزیون، ارتباط میان رزولوشن دستگاه و نوع کاربری آن بیان کردیم و نکاتی را در مورد ابعاد مناسب نمایشگر و ارتباط میان سایز صفحه نمایش و رزولوشن آن خاطر نشان نمودیم.

نکاتی جامع و کاربردی برای خرید تلویزیون

در ادامه به بیان تفاوت موجود میان تکنولوژی ساخت تلویزیون می پردازیم.

نکاتی جامع و کاربردی برای خرید تلویزیون

  • تکنولوژی ساخت تلویزیون:

در حال حاضر رایج ترین نمونه های تلویزیون موجود در بازار شامل نمایشگرهای ال ای دی LED، QLED و OLED می باشد.

  • تلویزیون LED:

تلویزیون های ال ای دی کنونی در حقیقت همان نمایشگر های LCD هستند. تنها تفاوت موجود میان این دو پنل نمایشگر مربوط به شیوه تولید نور می باشد.

در مانیتور ال سی دی، نور صفحه نمایش به وسیله کریستال مایع تولید می شود در حالی که در یک مانیتور ال ای دی، پنل LED نور صفحه نمایش را تولید می نماید.

تلویزیون LED:

  • تلویزیون QLED:

تلویزیون های کیولد نسبت به تلویزیون های LED طیف رنگی گسترده تری دارند و تصاویر را با روشنایی بیشتری نمایش می دهند.

این قابلیت به دلیل بهره گیری از فناوری کوانتوم داتس Quantum Dots در ساخت این نوع مونیتور است.

اما نکته قابل توجه این است که پنل QLED کیفیت تصویر بسیار بالاتری را نسبت به پنل های LED ارائه نمی کند.

تلویزیون QLED:

به بیان بهتر، فناوری Quantum Dots شامل افزوده شدن یک لایه نانوکریستال به مانیتور ال ای دی است که با برخورد نور پس زمینه، موجب روشنایی و درخشندگی بیشتر صفحه نمایش می شود.

  • تلویزیون OLED:

جدیدترین و به روزترین تکنولوژی نمایش تصویر در تلویزیون های اولد OLED گنجانده شده است. ساختار نمایشگرهای OLED طوری طراحی شده که در پنل آن خود ال ای دی ها رنگ تولید می کنند.

این امر موجب حذف بسیاری از لایه ها در تلویزیون شده و ضخامت نمایشگر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

همچنین در مونیتور های اولد، هر پیکسل به تنهایی نور تولید می کند و خاموش شدن آن سیاهی مطلق را در تصویر به وجود می آورد. این ویژگی به طرز شگفت آوری وضوح تصویر را افزایش خواهد داد.

تلویزیون OLED:

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ایده برتر مراجعه کنید. همچنین برای دریافت قیمت و مشاوره پیش از خرید انواع مانیتور با شماره 73027 تماس بگیرید.

منبع: zoomit