در حال حاضر، انواع مختلفی از دوربین های مداربسته در بازار وجود دارند اما در آینده ای نه چندان دور، دوربین مداربسته تنها در دو گروه دوربین های تحت شبکه و دوربین های HD آنالوگ قرار خواهند گرفت.

به این ترتیب تمام تکنولوژی های موجود مثل HDCVI،AHD ، HDTVI و ... با یکدیگر سازگار خواهند شد.

 سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته چیست؟

مثلا نسل جدید دستگاه های DVR دوربین مدار بسته با مدل های مختلف سازگاری کامل دارند و انتقال تصویر انواع دوربین های مداربسته با کابل کواکسیال را پشتیبانی می نمایند.

این امر باعث می شود که کاربران در انتخاب دستگاه دی وی آر محدودیت نداشته باشند.

سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته

یکی از مدل های دی وی آر موجود در بازار، دستگاه دی وی آر 5 کاره است. این دستگاه می تواند انواع دوربین مدار بسته با تکنولوژی های زیر را پشتیبانی نماید:

دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته HDCVI

دوربین مدار بسته HDTVI

دوربین مدار بسته IP یا تحت شبکه

سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته

برای این که یک دستگاه DVR بتواند تمام تکنولوژی های موجود در بازار را پشتیبانی کند لازم است تمام که این تکنولوژی ها به صورت ترکیبی از سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز در ساختار آن تعبیه شده باشند.

برای توضیح بهتر و دقیق تر باید بگوییم که در چنین ساختاری در مرحله اول، نوع سیگنال به صورت سخت افزاری شناسایی می شود.

سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته

سپس برای ذخیره کردن تصاویر، سیگنال های سخت افزاری و نرم افزاری ترکیب می شوند که در نهایت به نمایش و ذخیره شدن تصاویر روی هارد دیسک می انجامد.

در حال حاضر مدل های مختلف دوربین مدار بسته در بازار موجودند. برندهای معتبر مثل داهوا و هایک ویژن سعی می کنند محصولات خود از جمله دستگاه های ضبط تصاویر DVR را طوری طراحی کنند که قابلیت پشتیبانی از کلیه تکنولوژی های موجود را داشته باشند.

علاوه بر دستگاه های ضبط تصاویر، دوربین های مداربسته نیز به قابلیت تغییر تکنولوژی مجهز هستند.

سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته

قبل تر، از این قابلیت فقط برای سوئیچ کردن از HD به آنالوگ استفاده می شد اما اکنون شرایطی فراهم شده که دوربین های مداربسته بتوانند بین 4 تکنولوژی AHD، HDCVI، HDTVI و آنالوگ جابه جا شوند.

امکان سازگاری تکنولوژی در دوربین های مداربسته موجب می شود که در نسل آینده این تجهیزات امنیتی، افزایش رزولوشن تصویر، تنها آیتم مورد بحث در هنگام خرید دوربین مداربسته باشد و از اهمیت نوع تکنولوژی کاسته شود.

البته افزایش نرخ فریم تصویر نیز مانند افزایش رزولوشن، اهمیت بسیار بالایی دارد. این عامل باعث می شود تصاویر یکدست و با کیفیت بالا توسط دوربین مداربسته ذخیره و ارسال شوند.

در پایان خوب است بدانید که در مقابل دوربین مداربسته آنالوگ HD، دوربین مدار بسته تحت شبکه قرار دارد.

تکنولوژی تحت شبکه، محدودیت های قبل مثل طول کابل و پروتکل یکپارچه onvif را از بین می برد و در عین حال این محصولات را با قیمت بهتری به دست مصرف کنندگان می رساند.

منبع: amniatcctv