اسکنر چیست ؟ یک دستگاه تصویربردای می باشد که به سلول های نور حساس و یا مجهز به چشم هایی است که می توانند نوری که از شی مورد اسکن منعکس شده شناسایی کند. در تکنولوژی جدید اسکنر cis طراحی شده است که توسط حسگرها زیر شی قرار می گیرد و خودشان نور منعکس شده را مستقیما دریافت می کنند.

انواع اسکنر

انواع اسکنرها از نظر شکل و کاربرد به انواع مختلفی مانند اسکنرهای خوابیده، اسکنرهای دستی، اسکنرهای فیلم و اسلاید، اسکنر کامپیوتر، اسکنر تبلت و گوشی های هوشمند تقسیم می شوند.

اسکنر تبلت

اسکنر تبلت

امروزه سیستم عامل های تلفن هوشمند و یا تبلت اندروید طرفداران زیادی پیدا کرده است. اپلیکشن های مختلفی برای تلفن و تبلت هوشمند طراحی شده است که یکی از این اپلیکیشن ها اسکنر تبلت است که کارایی بسیاری دارد با اپلیکیشن های اسکنر مختلفی که وجود دارد می توانید تبلت خود را به یک اسکنر حرفه ای تبدیل کنید. حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که نیاز سریع و جدی به اسکن سندی داشته اید اما به دلیل دسترسی به اسکنر نتوانسته اید سند موردنظر خود را توسط اسکنر ثبت کنید. اسکنرها به دو صورت در تبلت ها تعبیه شده اند: اسکنر اثر انگشت، اسکنر چشمی
اسکنرهای عنبیه چشم بهتر از اثر انگشت است زیرا دقت بیشتری دارد و می تواند با سرعت بیشتری اسکن اسناد را انجام دهد.
یکی از بهترین راه ها برای اسکن اسناد خود توسط تبلت هوشمند با استفاده از گوگل درایو google drive به راحتی می توانید اسناد خود را اسکن و ثبت کنید. با استفاده از گوگل درایو می توانید اسناد خود را قبل از ذخیره و استفاده ویرایش کنید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اسکن توسط گوگل درایو مانند اسکن تصویر، اسناد، رسیدها، نامه ها – drive فوری آنها را به صورت pdf ذخیره می کند.
 اسکن اسناد توسط دوربین تبلت انجام می شود. یکی از اپلیکیش های اسکنر به نام camscanner دارایی کارایی بالا می باشد. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید تبلت خود را به سمت متن موردنظر بگیرید و پس از آن نرم افزار به صورت اتوماتیک اقدام به گرفتن عکس و اسکن می نماید. شما با اسکنر تبلت می توانید عکس و  اسناد اسکن شده خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک و منتشر نمایید.