دستگاه های ضبط دیجیتالی DVR علاوه بر ضبط تصاویر دوربین های مداربسته، امکانات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می دهند.

به عنوان مثال کاربران می توانند با اتصال به DVR از طریق اینترنت، فیلم ها و تصاویر تمام دوربین های مداربسته که در سیستم نظارتی وجود دارد را از راه دور مشاهده نمایند.

این قابلیت برای افرادی که ساعات زیادی دور از منزل یا محل کار خود هستند، بسیار مفید خواهد بود. افراد از این طریق می توانند زمانی که خارج از خانه به سر می برند، از طریق سیستم نظارت تصویری، محیط منزل خود را کنترل کنند. همچنین مدیران می توانند بدون توجه به فاصله مکانی و از هر نقطه، محیط شرکت یا سازمان خود را زیر نظر داشته باشند.

آموزش دریافت تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

آموزش دریافت تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

برای دسترسی به این قابلیت باید اتصال اینترنت و IP اختصاصی در اختیار داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش دریافت تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

اغلب دستگاه های دی وی آر موجود در بازار، به پورت rj45 مجهز هستند. شما می توانید از طریق این درگاه و یک کابل شبکه، دستگاه دی وی آر را به مودم متصل نمایید.

همچنین برای مشاهده تصاویر، نیاز به یک نرم افزار خاص دارید که باید برای مشاهده فیلم های دوربین ها روی کامپیوترتان نصب کنید. اغلب شرکت ها، این نرم افزار را به همراه دستگاه dvr عرضه می کنند.

البته لازم به ذکر است که با استفاده از مرورگرهای اینترنتی نیز می توانید به صورت لحظه ای تصاویر دوربین های مداربسته را دریافت کنید.

اما در صورت نصب این برنامه و مشاهده تصاویر از طریق آن، تصاویری با کیفیت بهتر و سرعت بالاتر در اختیار خواهید داشت.

آموزش دریافت تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

مشاهده فیلم ها بر روی تلفن هوشمند یا تبلت نیز امکان پذیر است. کافی است برنامه ویژه هر پلتفرم مانند اندروید، جاوا، ios یا ... را نصب کنید.

در مرحله بعد، شما به یک آدرس IP اختصاصی نیاز خواهید داشت. سرویس دهندگان اینترنت، این آی پی اختصاصی یا استاتیک را در اختیار شما قرار می دهند.

بنابراین با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنتی خود تماس بگیرید و IP اختصاصی درخواست کنید. در انتها شما آدرسی مشابه 172.34.5.04 خواهید داشت.

به تصویر زیر توجه کنید. در این عکس به عنوان نمونه بخشی از نرم افزار DVR ای ویژن نشان داده شده است. در این قسمت باید آدرس IP و رمز عبور دستگاه دی وی آر را وارد کنید.

سپس با کلیک روی Login می توانید از هر فاصله مکانی، تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت کنید و از اوضاع و شرایط منزل یا محل کار خود مطلع گردید.

آموزش دریافت تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

در تنظیمات دستگاه های دی وی آر، بخشی برای تغییر رمز عبور دستگاه تعبیه شده است که در صورت تمایل می توانید از طریق این بخش، رمز دستگاه را تغییر دهید.

منبع: avizhe