برخی اوقات پرینترها با مشکل مکانیکی روبرو شده و نیاز به تعمیر دارند؛ که تقریبا همیشه اتفاق می افتد. اما همیشه تعمیر آن ها بهترین انتخاب نیست.

در حالی 100 دلار هزینه برای تعمیر یک پرینتری که 5 هزار دلار قیمت دارد و یک ماه بیشتر از عمر آن نمی گذرد منطقی بنظر می رسد، اما مدل های قدیمی تر پرینتر گاهی نیاز دارند تا کنار گذاشته شوند.

در این مقاله به چنیدن سناریو اشاره می کنیم که در آن تعمیر پرینتر مقرون به صرفه نیست.

 مقدار CPP یا همان هزینه هر پرینت شما رو به افزایش است.

در انتهای روز، شما نمی توانید میزان هزینه پرینت هر صفحه را نادیده بگیرید. سازندگان پرینتر تقریبا همیشه تعداد مشخصی از CPP را برای پرینترها فراهم می کنند اما این اعداد می توانند بسته به قیمت جوهر و یا تونر متغیر باشند. برای محاسبه هزینه پرینت هر صفحه می توانید به شکل زیر عمل کنید:

 مقدار CPP یا همان هزینه هر پرینت شما رو به افزایش است.

مشخص کنید که شما برای هر کارتریج چقدر هزینه می کنید.
بازدهی کارتریج را نسبت به تعداد برگه هایی که می تواند پرینت کند، مشخص کنید؛ این مقدار را می توانید از روی پکیج آن پیدا کنید.
از تساوی زیر استفاده کنید:
هزینه کارتریج/ بازدهی کارتریج نسبت به تعداد برگه های قابل پرینت = هزینه هر پرینت (CPP)

اگر شما متوجه شدید که میزان CPP بطور قابل ملاحظه ای رو به افزایش است، ابتدا برای کاهش هزینه ها به سمت استفاده کارتریج های سازگار با دستگاه روی آورید. اگر هزینه ها همچنان در حال افزایش بود و یا مدلی جدیدتر با میزان CPP بهبود یافته تر به بازار آمد، پرینتر قبلی را کنار بگذارید.

 مقدار CPP یا همان هزینه هر پرینت شما رو به افزایش است.

هزینه تعمیر و مشکلات زیادی وجود داشته باشد

یک بار که دوره گارانتی پرینتر به اتمام رسید، هزینه های تعمیر و نگهداری که قبلا با گارانتی تحت پوشش قرار می گرفتند، شروع به افزایش می کنند.

برخی بخش ها می توانند با هزینه های کمتر جایگزین شوند، اما بخش های پیچیده تر مانند بردهای کنترل کننده و چیپ ها را نمی توان جایگزین کرد.

اگر هزینه تعمیر بیشتر از تعویض قطعه باشد، تعویض را انتخاب کنید. علاوه بر این، تعویض قطعات برای پرینترهای قدیمی می تواند مشکل باشد؛ مخصوصا زمانی که پرینتر چندین سال است که دیگر تولید نمی شود.

در این حالت، میزان از کار افتادن دستگاه به هزینه های دیگر اضافه شده و نگرانی جدید ایجاد می کند.

پیشتیبانی سازنده منقضی شده است

چاپگرهای قدیمی اگر به پایان پشتیبانی خود رسیده باشند، ممکن است دیگر درایورهای نرم افزاری را برای سیستم عامل های جدید دریافت نکنند.

در این مورد، پرینتر لازم است تا به کامپیوتری متصل شود که سیستم عامل قدیمی دارد که این کار امنیت شبکه را کاهش می دهد.

پیشتیبانی سازنده منقضی شده است

گذشته از بروزرسانی درایور، پشتیبانی شرکت سازنده می تواند بصورت مقاله های علمی مرتبط با دستگاه، تعمیر و گارانتی، راهنمای نصب و آپگرید کردن فریمور ها باشد.

یک بار که شرکت سازنده، پشتیبانی از پرینتر را کنار بگذارد، نگهداری آن مشکل تر خواهد شد. بنابراین همیشه جایگزینی پرینتر قدیمی را با مدل جدید تر در نظر داشته باشید.

پرینتر با قابلیت های منسوخ شده

ویژگی های گسترش یافته در پرینترهای جدید، می تواند دلیل دیگری برای کنار گذاشتن پرینترهای قدیمی باشد. ویژگی هایی مانند اتصال بی سیم، پرینت پشت و رو و یا پشتیبانی از کارت های حافظه می توانند بصورت موثر و قابل استفاده ای بهبود بیابند.

پرینتر با قابلیت های منسوخ شده

اگر پرینتری که این ویژگی ها را نداشته و نیاز به تعمیر دارد، به این موضوع توجه کنید که مدل جدید تر می تواند در محل کار مورد استفاده قرار گیرد. از افزایش مدت زمانی که برای گرفتن یک پرینت صرف می شود (PPM) تا هزینه پرینت هر صفحه (CPP)، یک پرینتر جدید می تواند همیشه بهترین باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.