از مشکلات مشترک میان کاربران تلفن همراه، پر شدن حافظه ی گوشی است. این مشکل به نوعی دغدغه هم به حساب می آید چرا که منجر به کند شدن گوشی موبایل، عدم بروزرسانی نرم افزارهای موردنیاز و حتی ذخیره فایل های موردعلاقه می شود.

از جمله مواردی که منجر به پر شدن حافظه می شود می توان به اطلاعات نقشه های آفلاین، نرم افزارهای بازی، بروزرسانی برنامه ها، ذخیره ی عکس، موسیقی و فایل های دیگر و حتی ویروسی شدن سیستم عامل خود تلفن همراه.

 جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی

در این مقاله قصد داریم سه ترفند کاربردی و رایج را برای خلاص شدن و جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی از این مشکل را آموزش بدهیم:

پاک کردن اطلاعات غیرضروری

در این روش تنها کافیست تا مدت زمان کوتاهی را برای شناسایی و حدف فایل ها و برنامه های غیرضروری انجام بدهید. حتی می توانید برای افزایش سرعت عمل خود از برنامه هایی مانند SD Maid و یا ES File Explorer استفاده کنید که به صورت خودکار این کار را انجام میدهد.

پاک کردن اطلاعات غیرضروری

برخی از فایل های ویدئویی، تصویری و حتی موسیقی را هم می توانید بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

برای این کار تنها کافی است که تلفن همراه خود را از طریق کابل usb به کامپیوتر وصل کرده و مواردی که نیازی به ذخیره ماندن در حافظه ی تلفن همراه را ندارند به راحتی منتقل کنید.

پس اگر قصد انتقال اطلاعات را دارید حتما پوشه های تلگرام، واتس آپ و حتی برنامه های نظیر shareit را هم بررسی کنید.

کارت microSD را بازسازی کنید

استفاده از یک کارت حافظه microSD کمک به سزایی در ذخیره کردن فضای بیشتر در تلفن همراه را به شما میدهد. از این فضای اضافی حتی اگر تلفن همراه شما قابلیت اسلات آن را نداشته باشد هم می توانید از آن استفاده کنید.

کارت microSD را بازسازی کنید

در نهایت باز هم حتی اگر این قابلیت هم غیرممکن بود می توانید از OTG USB یا یک آداپتور کارت microSD استفاده کنید.

استفاده از فضای ابری

در تلفن های همراه قابلیتی به نام Google Photos وجود دارد که می توانید از فضای نامحدودی برای ذخیره ویدئوهای با فرمت 1080p و عکس های خود استفاده کنید. به جز این دو مورد می توانید فایل های دیگری را هم در آن ذخیره کنید.

استفاده از فضای ابری

برای ذخیره ی موسیقی های مورد علاقه ی خود در فضایی خارج از حافظه ی گوشی هم می توانید از گوگل پی موزیک استفاده کنید. استفاده از این گزینه حجم مصرفی اینترنت را افزایش می دهد. در صورتیکه قصد استفاده از این قابلیت را دارید حتما باید از یک برنامه همراه یا افزونه ی کروم استفاده کنید.