نسخه اندروید اپلیکیشن مایکروسافت آفیس اکنون به تم تیره (Dark Mode) مجهز شده است. این ویژگی بر روی بسیاری از محصولات آفیس تا پیش از این قابل استفاده بود و اکنون اپلیکیشن اندرویدی آفیس هم به این مجموعه اضافه شده است. به این ترتیب شما می توانید متناسب با ساعتی که در طول روز از اپلیکیشن آفیس استفاده می کنید یا شرایط محیطی تان از اپلیکیشن آفیس در حالت Dark Mode استفاده کنید. همچنین می توانید متناسب با تنظیمات دستگاه خود، تعیین کنید که اپلیکیشن آفیس در حالت روشن یا تیره اجرا شود. به عنوان مثال اگر شارژ باتری گوشی موبایل شما کافی نیست، می توانید آفیس را در حالت Dark تنظیم کنید تا شارژ کمتری صرف نمایش صفحه های سفید بر روی نمایشگر گوشی شود.

تم تیره (Dark Mode) به اپلیکیشن مایکروسافت آفیس نسخه اندروید اضافه می شود

اپلیکیشن اندرویدی آفیس (Office app) مایکروسافت ورد، پاورپوینت و اکسل را به صورت یکجا بر روی دستگاه اندرویدی شما برایتان به ارمغان می آورد. همچنین این اپلیکیشن از قابلیت هایی مانند اسکن تصاویر، نمایش فایل های PDF و درج یادداشت بهره می برد و یک مجموعه نرم افزاری کامل و کاربردی به شمار می آید. شاید بتوان Office app را یکی از اپلیکیشن های ضروری دانست که بهتر است تا تمام کاربران آن را بر روی گوشی خود نصب داشته باشند!

اضافه شدن Dark Mode به اپلیکیشن اندرویدی آفیس یکی از مسائلی بوده که همواره توسط کاربران مورد درخواست بوده است. حالت Dark Mode باعث می شود تا مشاهده محتوا در شرایط نوری خاص برای کاربر آسان تر شود. همچنین همان طور که اشاره شد این حالت می تواند در زمینه کاهش مصرف باتری دستگاه هم نقش داشته باشد؛ به خصوص اگر صفحه نمایش دستگاه مورد استفاده شما از نوع AMOLED باشد. چرا که این نوع صفحه نمایش ها رنگ مشکی را با خاموش کردن کامل پیکسل های مربوطه نمایش می دهند و در واقع رنگ مشکی را به طور واقعی نمایش نمی دهند. به این ترتیب انرژی بسیار کمتری در حالت Dark Mode مصرف می شود.

تم تیره (Dark Mode) به اپلیکیشن مایکروسافت آفیس نسخه اندروید اضافه می شود

چگونه تم تیره یا Dark Mode را بر روی اپلیکیشن آفیس (نسخه اندروید) فعال کنیم؟

برای فعال کردن تم تیره (Dark Mode) بر روی اپلیکیشن آفیس کار بسیار آسانی پیش رو دارید. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

1- اپلیکیشن آفیس را باز کنید.
2- بر روی آیکون پروفایل خود یا تب Home ضربه بزنید.
3- گزینه Settings را انتخاب کنید.
4- در این مرحله یکی از گزینه های "Dark" یا "System Default" را انتخاب کنید.

به نظر می رسد که این ویژگی به تدریج و رفته رفته عرضه خواهد شد و کاربران باید مدتی را برای فعال شدن آن منتظر بمانند. چرا که در حال حاضر هنوز بسیاری از کاربران اندرویدی گزینه Dark را در مرحله 4 (که در بالا به آن اشاره شد) بر روی گوشی خود مشاهده نمی کنند؛ اما مایکروسافت اعلام کرده که این ویژگی هم اکنون قابل استفاده است. به هر حال اگر شما هنوز امکان استفاده از حالت Dark Mode را بر روی دستگاه اندرویدی خود ندارید، باید چند روزی را صبر کنید.

منبع: windowscentral