ویفر سیلیکون Wafer Silicon در اصل ماده اصلی تشکیل دهنده چیپست های کامپیوتری است. این ماده در ساخت ترانزیستورها، دیودهای سیلیکونی، مدارهای الکترونیکی و دستگاه های سوئیچینگ نیز به کار می رود. ویفر سیلیکون با توجه به ساختار اتمی آن برای به کارگیری در مواد نیمه رسانا مناسب و ایده آل است.

همان طور که می دانید سیلیکون ماده ای از جنس کربن است که بیشترین فراوانی را در سطح زمین بعد از اکسیژن دارد. یک امتیاز بزرگ این ماده این است که به طور طبیعی ترکیب نمی شود.

ویفر سیلیکون چیست ؟

ویفر سیلیکون چیست ؟

برای پاسخ به سوال ویفر سیلیکون چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید. ویفر سیلیکون برشی با ضخامت بسیار کم از بلور سیلیکون است و تکه باریک این ماده نیمه رسانا در صد خلوص بسیار بالا و در حدود 10 درصدی دارد. ویفر سیلیکون ها در اندازه ها و ابعاد متنوع ساخته می شوند و برای مقاصد مختلفی به کار گرفته می شوند.

ویفر سیلیکون چیست ؟

ویفر سیلیکون و یا قرص سیلیکون در ریز ابزارهای الکترونیکی به صورت یک لایه کار می کند. به بیان بهتر و دقیق تر تراشه ها و قطعات دیگر درون این صفحه و یا روی آن قرار داده می شوند و فرایندهای مختلف بر روی آن ها انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر خوب است بدانید که سیلیکون در طبیعت به صورت ترکیب شده با اکسیژن در شن و سنگ ها وجود دارد.

ویفر سیلیکون چیست ؟

این ماده همچنین با عناصر دیگری نیز مانند آهن، آلومینیوم یا پتاسیم ترکیب می شود که در این صورت تشکیل سیلیکات می دهد. علاوه بر اینها ترکیبات حاوی سیلیکون در گیاهان، بدن بعضی از حیوانات، اتمسفر و آب های معدنی نیز وجود دارد. همان طور که گفتیم سیلیکون یک ماده نیمه رسانا است. لازم به ذکر است این ماده، این قابلیت را دارد که ویژگی رسانا بودن خود را تغییر دهد و می تواند با عناصری مثل بورون، فسفر و آرسنیک ترکیب شود.

ویفر سیلیکون چیست ؟

شرکت ایده برتر پارسیان در زمینه فروش انواع تجهیزات دیجیتال در برندهای روز دنیا فعالیت دارد و شما می توانید برای دریافت قیمت و خرید انواع پرینتر، اسکنر، دستگاه کپی، فکس، تجهیزات آموزشی و فروشگاهی، کامپیوتر و قطعات، سیستم های امنیتی و مبلمان اداری است به سایت ایده برتر مراجعه کنید و یا از طریق تماس با شماره تلفن 73027-021 با کارشناسان واحد فروش در ارتباط باشید.