اولین قدم برای نصب مانیتور دوم، انتخاب مانیتور مناسب است. به طور معمول برای این کار از نمایشگری با ابعاد حداکثر 23.8 اینچ مناسب خواهد بود. البته می توانید لپ تاپ خودتان را نیز به عنوان مانیتور دوم قرار دهید.

بیشتر مدل های مانیتور که در حال حاضر در بازار عرضه می شوند، تخت بوده و قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت HD و نسبت تصویر 16:9 را دارند.

این امر موجب می شود که کاربر هم در حالت عمودی و هم در حالت افقی فضای کافی برای کار در اختیار داشته باشد.

آموزش نحوه نصب مانیتور دوم در ویندوز 10

آموزش نحوه نصب مانیتور دوم در ویندوز 10

  • ورودی مناسب کابل

توجه کنید که نوع و کیفیت کابل مورد استفاده اهمیت زیادی دارد به طوری که اشتباه در انتخاب کابل برای اتصال مانیتور به پورت مناسب، مشکلات جدی برای سیستم شما ایجاد نماید.

ورودی مناسب کابل

گزینه هایی که در هنگام خرید کابل با آن ها مواجه می شوید عبارتند از:

  • کابل DVI: این نوع کابل پایانه های پهنی دارد و اغلب به رنگ سفید موجود می باشد.

  • کابل VGA: این کابل نیز پایانه های پهنی دارد و به رنگ آبی عرضه می شود.

  • کابل HDMI

  • پورت نمایش Display Port

آموزش نحوه نصب مانیتور دوم در ویندوز 10

HDMI و دیسپلی پورت آیتم های جدیدی هستند که برای اتصال کابل به مانیتور تعبیه شده اند. این دو کابل مزایای بسیاری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند و می توانند تصاویر را با کیفیت بهتری ارائه کنند.

همچنین لازم به ذکر است Display Port یک کابل همه کاره است. به این معنا که می توانید آن را تنها با استفاده از یک تبدیل ساده به خروجی تمامی انواع کابل متصل کنید.

همان طور که می دانید نمایشگرها با استفاده از کارت گرافیک با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنند. بنابراین پیش از نصب دو مونیتور یا بیشتر ابتدا باید مطمئن شوید که کارت گرافیک سیستم، چند مانیتور به صورت همزمان را پشتیبانی خواهد کرد.

آموزش نحوه نصب مانیتور دوم در ویندوز 10

مطمئن شوید که مانیتور شما به کارت گرافیک اصلی کامپیوتر وصل شده است. این قسمت معمولا جدا از گرافیک مجتمع بوده و نسبت به آن از قدرت بالاتری بر خوردار است.

منبع: zoomit