همان طور که پیشتر گفته شد، دوربین مداربسته باکس یا صنعتی، یک نوع دوربین مدار بسته است که در محوطه های صنعتی، تجاری و پارکینگ ها نصب می شود.

نصب دوربین مداربسته باکس Box باید توسط نصاب ماهر و کارشناس متخصص این کار انجام شود.

 نحوه نصب دوربین مدار بسته صنعتی یا باکس Box

برای نصب دوربین مداربسته صنعتی باید عوامل مختلفی از جمله تعداد دوربین ها و نوع کاربری آنها مد نظر قرار بگیرند. همچنین قیمت و نوع هر دستگاه دوربین مدار بسته نیز حائز اهمیت می باشد.

فردی که مسئول نصب و راه اندازی سیستم نظارتی است باید موقعیت محل نصب دوربین ها را به خوبی بررسی کند و تجهیزات لازم برای نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته را در اختیار داشته باشد.

آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته صنعتی یا باکس Box

در ادامه مراحل نصب دوربین مداربسته صنعتی را به اجمال بیان می کنیم:

پیش از هر کاری باید تجهیزات مورد نیاز برای نصب فراهم شود. این تجهیزات شامل دوربین مداربسته، پایه دوربین، کابل و سیم برق و کابل های مخصوص شبکه و دیتا می باشد.

برای دریافت تصاویر از دوربین ها و ضبط آن ها نیاز به تهیه دستگاه های گیرنده دیجیتال، هارد دیسک و تجهیزات مادون قرمز است.

همچنین لازم است برای نمایش دادن تصاویر و ویدئوهایی که با دوربین مداربسته ضبط شده اند، یک مانیتور مناسب خریداری شود.

آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته صنعتی یا باکس Box

در مرحله بعد باید محل هایی را که برای نصب دوربین مداربسته مناسب تر هستند، مشخص کنید.

برای راهنمایی بیشتر باید بگوییم که دوبین های مداربسته باکس برای نصب رو به روی درهای ورودی و راه پله ها مناسب هستند.

به علاوه اتاق هایی که برای نگهداری اسناد در نظر گرفته شده اند یا انبارهایی که کالاهای مهم و گرانقیمت در آن ها نگهداری می شود جزو مکان های مناسب برای نصب دوربین مداربسته Box به شمار می آیند.

هنگام نصب دوربین مداربسته صنعتی باکس، این نکته را مد نظر داشته باشید که محل نصب این دوربین ها باید در بالاترین نقطه ممکن انتخاب شود.

آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته صنعتی یا باکس Box

همان طور که پیش تر نیز گفته شد، زاویه دید دوربین های باکس بسیار محدود است. بنابراین، به این طریق می توانند برای ضبط تصاویر، محدوده وسیع تری را پوشش دهند.

علاوه بر این، نصب دوربین مداربسته صنعتی در بالاترین نقطه، باعث می شود این دستگاه دور از دسترس سارقان و افراد سودجو  قرار گیرد.

اگر قصد دارید دوربین box را در فضای باز قرار دهید، بهتر است از یک سایه بان استفاده کنید تا دوربین در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرد و در صورت بارش برف و باران آسیب نبیند.

محل نصب دوربین مداربسته صنعتی را به نحوی انتخاب کنید که لنز دوربین در معرض تابش شدید و مستقیم نور آفتاب یا لامپ قرار نگیرد.

آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته صنعتی یا باکس Box

اگر قصد دارید دوربین ها را در زوایای مخفی یا گوشه دیوارها قرار دهید، تمهیداتی بیندیشید که سیم ها و کابل های برق پنهان باشند. این کار امنیت دوربین مداربسته را بالا می برد.

منبع: imenkaran