این روزها همه مردم گوشی هوشمند و یا تبلت خود را همیشه و همه جا با خود همراه دارند. این وسایل امروزه کاربردهای بسیاری دارند و جزء جدانشدنی زندگی ما شده اند. موبایل یا تبلت صرفا به صورت آنلاین و فقط در صورت اتصال به اینترنت استفاده نمی شوند. بلکه در بخش های مهمی از زندگی یا کار هر شخص حضور دارند. این وسایل الکترونیک علاوه بر تمام مزیت هایی که دارند با خطر سارقان تلفن همراه نیز مواجه اند. در این بخش می خواهیم راه های مختلف برای امن کردن یک گوشی یا تبلت اندروید را بررسی کنیم.

بالابردن امنیت گوشی و تبلت اندروید

بالابردن امنیت گوشی و تبلت اندروید

به عنوان اولین قدم برای بالابردن امنیت گوشی و تبلت اندروید، باید در هنگام نصب اپلیکیشن های مختلف دقت زیادی به خرج دهید. بعضی از اپلیکیشن های موجود، در هنگام نصب لیستی از دسترسی های برنامه را نمایش می دهند که متاسفانه بسیاری از افراد بدون توجه به موارد ذکر شده، آن را تایید و برنامه را نصب می کنند. در صورتی که ممکن است به این اپلیکیشن اجازه دسترسی به اطلاعات گوشی را داده باشند. راه بعدی برای بالابردن امنیت گوشی این است که فقط از سایت ها و مراجع معتبر برنامه های مورد نظر خود را دانلود کنید. بهترین گزینه گوگل پلی استور است. اما سایت های معتبر دیگری مانند کافه بازار و مایکت نیز انتخاب خوبی هستند.

شما همچنین می توانید یک نرم افزار امنیتی یا آنتی ویروس بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و خیال خود را از بابت کرم ها و ویروس های اینترنتی آسوده کنید. اپ های امنیتی مانند نسخه های مشابه کامپیوتری، در صورت مواجه شدن با ویروس ها به شما اخطار می دهند. جالب تر این که با دانلود و نصب بعضی از برنامه های امنیتی می توانید در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشی تان، آن را پیدا کنید. البته راه حل دیگر این است که تلفن یا تبلت خود را با یک رمز، کد گذاری کنید. اما با توجه به اینکه هکرها به راحتی می توانند رمزهای کدگذاری شده را پیدا کنند، بهتر است رمز گوشی خود را در فواصل زمانی مختلف تغییر دهید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع کامپیوتر و قطعات، ماشین های اداری، مواد مصرفی و... از طریق شماره تلفن 73027-021 با کارشناسان ایده برتر تماس بگیرید.