همان طور که می دانید IGTV  قابلیت جدید اینستاگرام است و کاربران می توانند از طریق آن ویدئوهای طولانی را به اشتراک بگذارند.

در بخش قبل برخی از خصوصیات این پلتفرم، به همراه نحوه استفاده از آن را بیان کردیم. در این جا قصد داریم نکات تکمیلی در مورد استفاده از IGTV  مرور کنیم.

آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

قبل از هر چیز، این نکته را به خاطر داشته باشید که فیلم های IGTV فقط برای ویدئو های عمودی ساخته شده اند. و اگر شما گوشی خود را به حالت افقی بچرخانید، باز هم ویدئو به همان صورت عمودی باقی خواهد ماند.

آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

همچنین IGTV  گزینه هایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که از طریق آن ها می توانند لینک یا سایر اطلاعات را در کنار ویدئوهای خود ارسال کنند. برای این کار کافی است عنوان ویدئو را در بالای صفحه لمس کنید.

آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

در ادامه آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام باید گفت که این برنامه به شما امکان می دهد که ویدئوهای مورد علاقه تان را لایک کنید و یا برای دوستان خود کامنت بگذارید.  برای این کار کافی است مانند اینستاگرام بر روی آیکون قلب یا Add comment ضربه بزنید.

آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

یکی دیگر از افزونه های جالب این برنامه، قرار دادن ایموجی با واکنش های از پیش تعیین شده است.

لازم به ذکر است پلتفرم IGTV  شامل بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های اشتراک گذاری اینستاگرام است. مثلا به شما امکان می دهد یک لینک مستقیم به یک ویدئو را دریافت کنید و یا اینکه آن را در قالب پیام دایرکت ارسال کنید.

آموزش نحوه استفاده از IGTV اینستاگرام

یکی از قابلیت های جالب IGTV  این است که اگر شما قبل از مشاهده کامل یک ویدئو آن را متوقف کنید و از برنامه خارج شوید، IGTV  قسمت های دیده نشده را به شما یادآوری می کند.

به این ترتیب شما هیچ فیلمی را از دست نخواهید داد. بلکه می توانید فایل ویدئویی مورد علاقه تان را در زیر تب Continue Watching پیدا کنید و آن را مجددا مشاهده نمایید.

برای اطلاع از سایر آموزش های کاربردی می توانید به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.