تاکنون تجربه کرده اید که اگر کاغذ را به درستی در محفظه ی خود قرار ندهید اسناد شما به درستی چاپ نمی شوند. بنابراین قرار دادن کاغذ حتی نوع کاغذ هم از مواردی است که باید دقت بالایی نسبت به آن داشت. به عنوان مثال اگر کاغذ تا شده، چروکیده و به طور کلی اسیب دیده باشد منجر به گیر کردن کاغذ در چاپگر می شود.

 آموزش قرار دادن کاغذ در پرینترهای اچ پی hp

در این مقاله قصد داریم به نحوه قرار دادن کاغذ در پرینترهای اچ پی با دو محفظه ورودی بپردازیم. منظور ما از دو محفظه، سینی کاغذ و محفظه اولیه کاغذ است.

هر دوی این ورودی ها در قسمت جلویی پرینتر قرار دارند. نحوه قرار گیری هم به این صورت است که محفظه اولیه روی سینی کاغذ قرار میگیرد.

محفظه اولیه کاغذ در پرینترهای اچ پی

ظرفیت این قسمت 10 برگ از نوع نامه، مقوا، برچسب و یک کاغذ شفاف است. برای پرینت، برگه ای که می خواهید روی آن پرینت گرفته شود از سمت بالای آن در محفظه قرار دهید.

محفظه اولیه کاغذ در پرینترهای اچ پی

این مورد را در نظر داشته باشید که همیشه نگهدارنده های کناری را قبل از پرینت تنظیم کنید تا هم پرینت کج نشود و هم کاغذ گیر نکند.

سینی کاغذ در پرینترهای اچ پی

ظرفیت این قسمت 150 برگ است. برخی از پرینترهای اچ پی دارای دو سینی کاغذ هستند که ظرفیت سینی دوم معمولا یا هم اندازه سینی اول است یا کمتر از آن.

سینی کاغذ در پرینترهای اچ پی

برای سینی کاغذ این نکته را در نظر بگیرید که حتما قبل از پرینت، کاغذ ها را مرتب کنید تا از گیر کردن آن در پرینتر جلوگیری کنید.

 قرار دادن کاغذ در پرینترهای اچ پی hp

برای پرینت اسناد خود روی کاغذ کوچک مراحل زیر را بابت قرار دادن کاغذ بررسی کنید. در نظر داشته باید که منظور از کاغذ های کوتاه، سایزهای کمتر از A4 می باشد به عنوان مثال A5  و یا A3. این قابلیت در تمامی پرینترها وجود ندارد و تنها برخی از آنها می توانند سایزهای کوچک را پشتیبانی کنند. اما به طور کلی حتی برای سایز A4 هم روال کار به این صورت است.

 قرار دادن کاغذ در پرینترهای اچ پی hp

تنظیم کننده های کاغذهای کوتاه را از محفظه که در سمت چپ آن قرار دارند به سمت بیرون بکشید.
این تنظیم کننده را به نگهداره دارنده کاغذ وصل کنید. کاغذ را تا جایی که امکان دارد در سینی به سمت داخل ببرید و سپس نگهدارنده را تنظیم کنید.
پس از تمام شدن پرینت خود، تنظیم کننده را بیرون کشیده و مجددا در محفظه قرار دهید.

منبع: falnic