یکی از مسائلی که در هنگام کار با اپلیکیشن های پیام رسان ممکن است برای کاربران دردسرساز شود، دریافت پیام در زمان های بد موقع است. مثلاً شرایطی را تصور کنید که مطلب جالبی را مشاهده می کنید و قصد ارسال آن برای دوستتان را دارید، اما با نگاه کردن به ساعت متوجه می شوید که چند ساعتی از نیمه شب گذشته و ممکن است با ارسال پیام آرامش دوستتان را به هم بزنید! همچنین ممکن است که اگر ارسال پیام را به فردا صبح موکول کنید، به طور کامل آن را فراموش نمایید! شرایط دیگری را تصور کنید که قصد ارسال پیام برای یکی از اعضای خانواده تان (مانند برادرتان) را دارید اما ناگهان به یاد می آورید که برادرتان هم اکنون سر کلاس درس یا در یک جلسه کاری است. در چنین شرایطی قابلیت «زمان بندی ارسال پیام ها» کارایی بالایی برای شما خواهد داشت. این قابلیت در پیام رسان تلگرام موجود است و به شما اجازه می دهد تا ساعت و تاریخ ارسال پیام ها را متناسب با دلخواه خود تنظیم کنید.

چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟ برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن تلگرام را باز کنید.
2- بر روی یکی از چت های خود ضربه بزنید تا باز شود.

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

3- متن پیام خود را تایپ کنید و در صورت نیاز فایل های مورد نظر خود را به آن attach کنید.
4- انگشت خود را بر روی دکمه send گذاشته و برای چند ثانیه کوتاه نگه دارید. سپس بر روی Schedule message ضربه بزنید.

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

5- تاریخ و ساعت مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه آبی رنگ Send ضربه بزنید.
6- به عنوان روش جایگزین می توانید بر روی آیکون سه نقطه در منوی Schedule message ضربه بزنید و تعیین کنید که پیام شما در لحظه ای که مخاطب مورد نظرتان آنلاین شد، برایش ارسال شود.

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

7- بر روی دکمه آبی رنگ Send ضربه بزنید.
8- اکنون شما مشاهده می کنید که بر روی آیکون تقویم (که در کنار کادر تایپ متن قرار دارد)، یک دایره قرمز رنگ قرار گرفته است. با ضربه زدن بر روی این دایره قرمز می توانید پیام های زمان بندی شده خود را مشاهده کنید.

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

اما چگونه ارسال پیام ها در تلگرام را زمان بندی کنیم؟

به این ترتیب شما می توانید به سادگی ارسال پیام های خود در تلگرام را زمان بندی کنید. این ویژگی کاربرد بالایی دارد و به ارسال و دریافت پیام ها نظم می دهد. همچنین شما می توانید از این قابلیت برای یادآوری برخی رویدادهای مهم برای دوستان و اعضای خانواده تان استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید زمان دقیق مصرف داروهای پدر یا مادر خود را از این طریق به آنها یادآوری کنید. 

تلگرام به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های پیام رسان شناخته می شود که تعداد کاربران آن در سرتاسر جهان در حال رشد است. این اپلیکیشن نه تنها بر روی اندروید، بلکه بر روی تمامی سیستم عامل های اصلی دیگر قابل نصب است و امکانات جذاب و هیجان انگیزی را برای شخصی سازی محیط کاربری آن در اختیار شما قرار می دهد. اکنون اضافه شدن قابلیت «زمان بندی ارسال پیام ها» سبب ارتقای عملکرد این اپلیکیشن شده و آن را نسبت به رقبایی مانند واتس اپ در وضعیت بهتری قرار داده است.

منبع: androidcentral