همان طور که می دانید برای لامپ پروژکتور، عمر مفید تعیین شده است و زمانی که عمر لامپ به پایان برسد باید آن را تعویض کنید. زمانی که لامپ دستگاه را عوض می کنید، باید تایمر یا شمارشگر لامپ را نیز صفر کنید. مراحل تنظیم مجدد و ریست کردن تایمر لامپ برای انواع ویدیو پروژکتور با برندهای مختلف، متفاوت است که در اینجا برخی از برندها را توضیح می دهیم. برای آشنایی با نحوه ریست کردن تایمر لامپ ویدئو پروژکتور سایر برندها می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید. همچنین می توانید برای این منظور به از کارشناسان و متخصصان فنی کمک بگیرید.

آموزش نحوه ریست کردن تایمر لامپ ویدئو پروژکتور

آموزش نحوه ریست کردن تایمر لامپ پروژکتور

برای آموزش نحوه ریست کردن تایمر لامپ ویدئو پروژکتور، به بررسی چند برند مهم می پردازیم:

پروژکتور بنکیو Benq:

ابتدا دستگاه را روشن کنید و وارد منو شوید. طبق مراحل زیر پیش بروید:  Lamp setting : Advanced : SYSTEM SET UP . با فشردن کلید فلش رو به پایین، گزینه Reset را فعال کنید و اینتر بزنید. لازم به ذکر است که این مراحل برای دیتا ویدئو پروژکتور بنکیو مدل MX518F،MS517F   و MS517 یکسان هستند.

پروژکتور اپسون Epson:

وارد منوی ویدئوپروژکتور شوید و با استفاده از فلش های جهت نما، گزینه ریست را انتخاب کنید. با دو گزینه مواجه خواهید شد: Reset All و Reset lamp Hours . با انتخاب گزینه دوم زمان کارکرد لامپ به کلی حذف می شود. خوب است بدانید که این مراحل برای پروژکتورهای اپسون مدل EB-X24، EB-W18، EB-X18، EB-S18 و EB-X120 یکسان است.  

آموزش نحوه ریست کردن تایمر لامپ ویدئو پروژکتور

پروژکتور سونی Sony:

دکمه منو را بزنید. سپس به قسمت Lamp Setting رفته و گزینه Lamp Timer Reset را انتخاب کنید.

پروژکتور ال جی LG:

کلید Menu را بزنید و وارد منوی ویدئو پروژکتور شوید. سپس در قسمت Lamp Setting، گزینه Clear Lamp Hours را انتخاب کنید.

پروژکتور ایسر Acer:

بعد از وارد شدن به منوی دیتا ویدئو پروژکتور، تب Management را انتخاب کنید و گزینه Lamp Hour Reset را زده و در آخر با انتخاب Yes، عملیات را تایید کنید.

پروژکتور پاناسونیک Panasonic:

دکمه پاور را بزنید تا پروژکتور روشن شود، وارد منو شوید و با استفاده از دکمه های F  و G گزینه OPTION را انتخاب کنید. کلید اینتر Enter را فشار دهید تا منوی  OPTION نمایش داده شود. سپس با کلید های 5  و 6 گزینه LAMP RUNTIME  را انتخاب کنید. اکنون باید کلید ENTER را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید. مشاهده می کنید که گزینه LAMP RUNTIME به TIME RESET یا POWER OFF تغییر پیدا می کند و در آخر ویدئو پروژکتور خاموش می شود.

آموزش نحوه ریست کردن تایمر لامپ ویدئو پروژکتور

 پروژکتور ویویتک Vivitek:

پس از روشن نمودن دیتا پروژکتور، وارد تب Settings 2 شوید و گزینه Lamp Hour Reset را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که قبل از ریست کردن تایمر، لامپ ویدئو پروژکتور را تعویض کنید زیرا اگر بدون تعویض لامپ، تایمر را صفر کنید، ممکن است دستگاه آسیب ببیند