کیت‌ های هوشمند اولین گام و تلاش تولید کنندگان این رده از محصولات آموزشی برای هوشمند سازی فضاهای جلسات و محیط‌های آموزشی است. با توجه به اینکه هر کیت از چندین بخش مجزا تشکیل شده‌است، راه اندازی، نصب و آشنایی با طرز کار کیت هوشمند نیازمند داشتن اطلاعاتی است که در این نوشتار قصد داریم به‌صورت مختصر شرح دهیم.

آموزش نصب کیت هوشمند ویدئو پروژکتور

آموزش نصب کیت هوشمند ویدئو پروژکتور

هر کیت‌ هوشمند از چهار بخش اصلی پایه، هوشمندساز، پروژکتور و برد تشکیل شده‌اند. اولین چیزی که در نصب آن‌ها لازم است مورد توجه قرار گیرد، جانمایی مناسب است زیرا در صورتیکه این کار به درستی انجام نپذیرد در کیفیت تصویر و ارتباط بین اجزا اشکال به وجود می‌آید. پس در اولین قدم لازم است پرده نمایش، برد هوشمند یا تخته‌ی معمولی وایت برد را در محل مناسبی نصب نماییم. به عنوان مثال پیشنهاد می کنیم که این تجهیزات را در محلی قرار دهید که نور لامپ به صورت مستقیم بر روی آنها نتابد. این ویژگی بر روی میزان روشنایی و وضوح تصویر ویدئو پروژکتور تأثیر منفی می گذارد و باعث می شود تا تصاویر توسط افراد حاضر در جلسه یا کلاس آموزشی دیده نشود.

در گام بعدی ویدیو پرژکتور را در محل مناسب بالا و رو به روی برد یا پرده پروژکتور نصب می‌کنیم. در این مرحله توجه داشته باشید که پروژکتور لازم است در موقعیتی قرار بگیرد که کادر تصویر با کادر پرده هماهنگ و منطبق باشد. البته این روزها بسیاری از پروژکتورهای موجود در بازار به امکانات کاربردی برای تنظیم تصویر بر روی پرده نمایش مجهز شده اند و کار شما را در این زمینه بسیار راحت کرده اند. از جمله این امکانات می توان به تصحیح حالت ذوزنقه ای یا Keystone Correction اشاره کرد که به شما اجازه می دهد تا ویدئو پروژکتور را در زاویه دلخواهتان نسبت به پرده نمایش نصب کنید. در این حالت اگر تصویر در راستای محور عمودی یا افقی حالت ذوزنقه ای به خود بگیرد، می توانید با بهره بردن از این قابلیت این حالت را برطرف کنید و به یک قاب مستطیلی شکل و کاملاً صاف دست پیدا نمایید. حتی برخی مدل های پیشرفته تر به قابلیت لنز شیفت (Lens Shift) مجهزند و شما می توانید با استفاده از ریموت کنترل، لنز آنها را در جهت های عمودی و افقی جابجا کنید. این ویژگی انطباق تصویر بر روی پرده نمایش، وایت برد یا برد هوشمند را تسریع می کند.

آموزش نصب کیت هوشمند ویدئو پروژکتور

مرحله‌ی بعدی نصب دستگاه هوشمندساز است. این قطعه از کیت هوشمند زمانی اجباری است که شما بخواهید از پرده نمایش یا وایت برد معمولی استفاده کنید. در این صورت دستگاه هوشمندساز را یا در گوشه ای از کادر نمایش یا در محل مناسبی نزدیک و موازی با دیتا پروژکتور نصب نمایید. پس از آن پرده نمایش یا وایت برد معمولی شما حالت تعاملی (Interactive) پیدا می کند و می توانید با استفاده از قلم لمسی بر روی تصاویر پروژکتور به رسم شکل یا یادداشت مطالب بپردازید. دقت نمایید که در همه‌ی این مراحل سه بخش ویدئو پروژکتور، هوشمند ساز و پرده نمایش ویدئو پروژکتور باید در هماهنگی کامل با همدیگر قرار بگیرند.

پس از نصب دیتا ویدئو پروژکتور و دستگاه هوشمند ساز کابل‌ ها مربوط به آن دو را به کامپیوتر متصل کرده و سیستم عامل را راه اندازی کنید. پس از این مرحله نرم افزار مخصوصی را که برای این کیت طراحی شده است روی کامپیوتر نصب نمایید. توجه به این نکته لازم است که گاهی برای عملکرد درست سیستم کیت لازم است تصویر و ابزار هوشمندساز کالیبره شوند. در صورت جابجایی هر کدام از بخش‌های کیت نیز این عمل لازم است انجام شود. البته بیشتر سازندگان این محصولات برای نصب و استفاده از این کیت و نحوه‌ی کار کردن با آن نرم افزارهایی را تهیه کرده‌اند که در مراحل اولیه کار می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

آموزش نصب کیت هوشمند ویدئو پروژکتور

به طور کلی کیت هوشمند امکانات متعددی را به پروژکتور شما اضافه می کند و باعث می شود تا محیط کلاس درسی یا جلسات کاری تعاملی تر و پویا تر شود. همچنین با توجه به اینکه قیمت کیت هوشمند ساز ویدئو پروژکتور نسبت به قیمت برد هوشمند کمتر است، خرید آن برای سازمان ها و مراکز آموزشی مقرون به صرفه تر خواهد بود. البته بد نیست بدانید که برخی از ویدئو پروژکتورهای برندهای اپسون یا هیتاچی به صورت پیش فرض از حالت Interactive پشتیبانی می کنند و بدون نیاز به کیت هوشمند، یک سطح نمایش تعاملی را در اختیار شما قرار می دهند.

شرکت ایده برتر پارسیان با سابقه ای طولانی در زمینه فروش انواع ویدئو پروژکتور و کیت هوشمند آماده ارائه خدمات به شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با شماره 73027-021 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید برای مشاهده قیمت ویدئو پروژکتور برندهای مختلف و خرید اینترنتی آنها به وب سایت شرکت ایده برتر پارسیان با نماد اعتماد الکترونیکی 5 ستاره مراجعه نمایید.