پرینتر یکی از انواع ماشین های اداری است که کاربردهای زیادی در ادارات، شرکت ها و همچنین استفاده های خانگی دارد. در حال حاضر بسیار از شرکت های تولید کننده پرینتر، دستگاه هایی را تولید و روانه بازار کرده اند که از قابلیت اتصال وای فای wifi برخوردار هستند. این چاپگرها به دلیل سهولت استفاده و امکان پرینت گرفتن از راه دور، محبوبیت زیادی میان کاربران پیدا کرده اند. یکی دیگر از ویژگی های کاربر پسند پرینترهای جدید، امکان نصب آن به صورت وایرلس است. تمام پرینترهای شرکت اچ پی HP از این قابلیت پشتیبانی می کنند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه نحوه نصب پرینتر اچ پی HP M201dw به صورت وایرلس را آموزش دهیم. 

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت وایرلس

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت وایرلس

نصب پرینتر اچ پی مدل HP M201dw به صورت بی سیم به دو روش انجام می شود: نصب با استفاده از مودم یا روتر دارای WPS و نصب پرینتر بدون نیاز به فناوری WPS. در قسمت قبلی این آموزش، نصب پرینتر به صورت وایرلس و با استفاده از WPS را توضیح دادیم. در این قسمت به آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت وایرلس و بدون نیاز به WPS می پردازیم.

مانند روش قبل، ابتدا باید مراحل اولیه نصب پرینتر را انجام دهید:

1- ابتدا، پرینتر را روشن کنید و زبان (English) و موقعیت دستگاه پرینتر را انتخاب نمایید.

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت وایرلس

2- برای انتخاب موقعیت مکانی باید کشوری را انتخاب کنید که تنظیمات کاغذ در آن با ایران یکی باشد. با توجه به این که بیشترین سایز کاغذ مورد استفاده در ایران سایز A4 است، بهتر است در اینجا کشور استرالیا Australia را انتخاب کنید.

3- در این قسمت، نوع تنظیمات اولیه را با گزینه Self-Managed انتخاب کنید.

بعد از این مراحل اولیه، دستگاه چاپگر شما آماده نصب به صورت وایرلس یا بی سیم است. توجه نمایید که در روش نصب بدون نیاز به تکنولوژی WPS، نیازی به وصل کردن پرینتر به مودم نیست و تمام مرحله ها به صورت نرم افزاری انجام می شوند.

1- درایور پرینتر را اجرا کنید و تا مرحله 3، مانند روش قبل پیش بروید.

2- در پنجره Connection Type، گزینه آخر یعنی Help me setup first-time Wireless connection را انتخاب کنید. سپس در منویی که پایین پنجره باز می شود، گزینه Yes, retrieve the wireless setting on my computer را بزنید و روی Next کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت وایرلس

3- در مرحله بعدی، گزنیه اول را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. مراحل نصب پرینتر به صورت خودکار انجام می شوند البته ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

4- سپس پیغامی را مشاهده می کنید که نشان می دهد نصب دستگاه پرینتر با موفقیت انجام شده است. برای ادامه روی Next کلیک کنید. در آخر نیز، پیغام پایان نصب نشان داده خواهد شد. روی Finish کلیک کنید تا عملیت نصب پایان یابد. شما می توانید برای دریافت قیمت و خرید پرینتر و همچنین دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان، به سایت ایده برتر مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 73027-021 تماس بگیرید.