اگر هنوز اطلاع ندارید باید به شما بگوییم که سرویس Google Play Music از رده خارج شده و دیگر کاربردی ندارد. گوگل مدتی است که در حال تشویق کاربرانش برای تغییر این سرویس و استفاده از YouTube Music است. سرویسی که مدتی نه چندان طولانی از ارائه آن می گذرد و در همین مدت نسبتاً کوتاه توانسته به یکی از محبوب ترین سرویس های پخش موسیقی بر روی گوشی های اندرویدی تبدیل شود. اخیراً (در تاریخ 6 آوریل 2021، 17 فررودین 1400) گوگل با ارائه آپدیت جدید برای Google Play Music، کاربران را شگفت زده کرده است! به خصوص در این زمان که رسماً این سرویس از رده خارج شده است! البته این آپدیت در راستای ارتقای عملکرد Google Play Music یا اضافه کردن ویژگی های جدید به آن ارائه نشده و فقط به شما این امکان را می دهد تا به راحتی هر چه تمام تر این اپلیکیشن و تمامی اطلاعات مربوط به آن را از گوشی خود پاک کنید. بنابراین کاربرانی که برای حذف این اپلیکیشن از روی گوشی مشکل داشتند، اکنون به سادگی می توانند این کار را انجام دهند.

در آپدیت جدید Google Play Music می توانید آن را از لیست اپلیکیشن ها به راحتی حذف کنید

این آپدیت به شما اجازه می دهد تا به طور کامل Google Play Music را از گوشی خود حذف کنید. به طوری که این اپلیکیشن حتی در حالت preinstalled نیز بر روی گوشی باقی نماند. این ویژگی به خصوص برای کاربران گوشی های Google Pixel 3 و LG G8 کاربرد دارد که پس از غیر فعال کردن یک اپلیکیشن، همچنان آن اپ را در لیست برنامه های گوشی خود مشاهده می کنند. اکنون با دریافت آپدیت جدید، با باز کردن اپلیکیشن Google Play Music گزینه ای به شما نمایش داده می شود که با استفاده از آن می توانید اپ را به طور کامل بر روی گوشی خود hide کنید.

همچنین سرویس Play Music گزینه ای را برای پاک کردن تمام اطلاعات اپلیکیشن در اختیار شما قرار می دهد. گوگل به کاربران سرویس Play Music تا تاریخ 24 فوریه 2021 (6 اسفند 1399) فرصت داده بود تا اطلاعات و موزیک های خود را به سرویس YouTube Music منتقل کنند. پاک کردن تمام اطلاعات این اپلیکیشن به این معنا است که تمامی فایل های موزیک موجود در فولدر این اپ از روی گوشی حذف خواهند شد. این فایل ها شامل موسیقی های دانلود شده نیز می شود. به این ترتیب این ویژگی در خالی کردن فضای ذخیره سازی گوشی نیز نقش دارد و به شما در پاک کردن فایل های غیر ضروریتان کمک زیادی می کند.

در آپدیت جدید Google Play Music می توانید آن را از لیست اپلیکیشن ها به راحتی حذف کنید

آپدیت جدید با نسخه 8.29.9112-1.W برای گوشی هایی که سرویس Google Play Music به صورت preinstalled بر روی آنها موجود است، عرضه شده و کاربران می توانند آن را از پلی استور دریافت کنند. البته تمامی کاربران می توانند به صورت رایگان و دستی این اپلیکیشن را از روی گوشی خود حذف کنند. اما همان طور که اشاره شد، این آپدیت علاوه بر حذف Play Music، موجب پاک شدن تمامی فایل ها و اطلاعات اپلیکیشن از روی گوشی نیز می شود.

منبع: androidcentral