شبکه بی سیم وای فای تقریباً در هر گوشه ای از جهان قابل دسترسی است. چرا که انسان امروزی اشتهایی سیری ناپذیر برای کار با اینترنت دارد و می خواهد تا در هر لحظه و هر جایی که حضور داشت، بتواند به اینترنت کانکت شود. فرقی نمی کند که در مرکز خرید باشید یا در محل کار یا در یک کافی شاپ، به هر حال باید امکان استفاده از اینترنت برایمان فراهم باشد. به همین دلیل بسیاری از کاربران گوشی های اندرویدی در لیست شبکه های وای فای خود، تعداد زیادی شبکه به صورت ذخیره شده دارند که مدت ها پیش به آنها کانکت شده و اکنون دیگر نیازی به آنها ندارند. اگر می خواهید تا لیست شبکه های وای فای خود را از شبکه های قدیمی و بدون استفاده خالی کنید، کار آسانی پیش رو دارید! در ادامه این کار را بر روی گوشی های اندرویدی به شما آموزش می دهیم

چگونه یک شبکه وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی را از لیست شبکه ها حذف کنیم؟

دو راه برای دیلیت کردن شبکه های وای فای ذخیره شده بر روی گوشی اندرویدی شما وجود دارد. شما می توانید برخی از این شبکه های وای فای را حذف کنید یا تمامی شبکه های ذخیره شده بر روی گوشی را ریست نمایید. در آموزشی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، ما از یک گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید 10 برای این منظور استفاده کرده ایم. اگر شما می خواهید تا یک یا دو مورد از شبکه های وای فای ذخیره شده بر روی گوشی را حذف کنید، باید آنها را به صورت تک تک حذف نمایید. به این صورت:

1- به بخش Settings گوشی خود بروید و گزینه Network & Internet را انتخاب کنید.

چگونه یک شبکه وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی را از لیست شبکه ها حذف کنیم؟

2- بر روی Wi-Fi ضربه بزنید تا به لیست شبکه های ذخیره شده بر روی گوشی دست پیدا کنید.

3- انگشت خود را بر روی نام شبکه وای فای ای که می خواهید حذفش کنید، بگذارید و چند لحظه نگه دارید. یک منوی دراپ داون کوچک نمایش داده می شود.

4- از این منو بر روی Forget ضربه بزنید تا شبکه وای فای مورد نظرتان حذف شود. گوشی اندرویدی شما تمام اطلاعات مرتبط با این شبکه را به طور کامل حذف خواهد کرد.

به همین سادگی! اما اگر شما می خواهید تا تمام شبکه های وای فای گوشی خود را به صورت هم زمان و یکجا حذف کنید، مراحل زیر را انجام دهید. برای این منظور باید به بخش Settings و System بروید. به این موضوع دقت کافی داشته باشید که با انجام دادن مراحل زیر، تمام تنظیمات شبکه های بی سیم گوشی شما ریست می شود. یعنی تمام تنظیمات مربوط به وای فای، mobile data و بلوتوث ریست خواهد شد و به تنظیمات اولیه باز خواهد گشت.

1- به بخش Settings گوشی خود بروید و بر روی System ضربه بزنید.

چگونه یک شبکه وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی را از لیست شبکه ها حذف کنیم؟

2- بر روی گزینه Reset options ضربه بزنید.

3- برای پاک کردن تنظیمات تمام شبکه های وایرلس به صورت هم زمان، بر روی Reset Wi-Fi, mobile & Bluetooth ضربه بزنید.

4- در مرحله آخر برای تأیید درخواست خود بر روی دکمه Reset settings ضربه بزنید.

مجدداً به این نکته اشاره می کنیم که طی کردن مراحل بالا علاوه بر حذف کردن شبکه های وای فای ذخیره شده، باعث حذف تمام تنظیمات ارتباطات وایرلس شما می شود. به عنوان مثال اگر هدفون خود را به صورت بلوتوثی به گوشی متصل کرده باشید، باید از ابتدا ارتباط میان هدفون و گوشی را برقرار سازید. همچنین تمام تنظیمات مربوط به mobile data گوشی شما به حالت اولیه بازمی گردد. پس بهتر است تا جایی که امکان دارد، به طور تک تک اقدام به حذف شبکه های وای فای کنید و تنظیمات کلی را دست نزنید.

منبع: androidcentral