نیاز به چاپ، یکی از نیازهای غیر قابل انکار در سیستم های فروشگاهی است. فروشگاه ها برای مشتری های خود رسید چاپ می کنند. رستوران ها و کافی شاپ ها نیز به چاپ قبض، رسید و سفارشات آشپزخانه احتیاج دارند. امروزه، با کمک پیشرفت های روز افزون تکنولوژی، سعی بر این است که روش های گوناگون الکترونیکی و غیر کاغذی جایگزین این گونه اسناد چاپی شوند. با این وجود، بسیاری از مشتریان هنوز هم رسیدهای کاغذی را ترجیح می دهند. بدین ترتیب، یافتن فیش پرینتر مناسب برای تکمیل یک سیستم فروشگاهی مشتری پسند، ضروری است.

فیش پرینترها چگونه کار می کنند؟

فیش پرینترها چگونه کار می کنند؟

نحوه عملکرد دستگاه فیش پرینتر تقریبا مشابه همان پرینترهای خانگی است؛ این دستگاه ها به کامپیوتر شما متصل شده و فرمان های چاپ را از نرم افزار دریافت می کنند. فیش پرینترها قابلیت های اساسی اضافه تری را به انواع فروشگاه ها و محیط های رستورانی ارائه می دهند؛ از جمله سرعت چاپ بالا، بهره وری انرژی و ارسال دستور جهت باز شدن کشوهای پول نقد.

فیش پرینترها چگونه کار می کنند؟

روش های انتخاب یک فیش پرینتر مناسب و کارآمد

  • شناسایی نیازهای شغلی

مهم ترین نکته در انتخاب دستگاه صدور فاکتور شناسایی نیازهای کسب و کارتان است. برخی از محیط ها نیازهای خاصی دارند که باعث می شود برخی از فیش پرینترها نسبت به سایر گزینه ها، انتخاب هوشمندانه تری باشند. به عنوان مثال، در رستوران ها یا خشکشویی ها، پرینترهای ضربه ای ایده آل ترند. چاپ این پرینترها در برابر دمای بالا و رطوبت شدید، بیشتر دوام می آورد.
در مقاله انواع فیش پرینترها، به بررسی انواع مختلف این دستگاه ها و ویژگی ها و عملکردهای آنها پرداخته ایم. شما به کمک شناخت محدودیت های محیطی فروشگاه خود، عملکردهایی که به آن احتیاج دارید و ویژگی هایی که هر یک از فیش پرینترها ارائه می دهند، می توانید انتخاب درست تری داشته باشید.

  • سازگاری با سیستم فروشگاهی

برخی از نرم افزارهای فروشگاهی به سخت افزارهای خاصی نیاز دارند، بنابراین مهم است که قبل از خرید فیش پرینتر مطمئن شوید که با سیستم کامپیوتری شما همخوانی داشته باشد. مثلا اگر قصد دارید کشوی پول نقد را به دستگاه فاکتور زنی وصل کنید، هردوی این دستگاه ها باید با هم سازگار باشند. در صورت امکان، همه تجهیزات از جمله پرینتر را، از یک تولید کننده بخرید. 

  • درگاه های اتصال

روش های زیادی برای اتصال پرینتر صدور فاکتور به سیستم های فروشگاهی وجود دارد؛ برای مثال به کمک کابل های USB, Serial, Parallel و حتی از طریق شبکه اترنت. (Ethernet، نوعی تکنولوژی برای اتصال شبکه های محلی) فیش پرینترها از طریق Bluetooth, Wi-Fi, Wireless و بدون نیاز به کابل نیز می توانند ارتباط برقرار کنند. بسته به نرم افزار فروشگاهی، باید گزینه ای را انتخاب کنید که کارایی بهتری داشته باشد.

روش های انتخاب یک فیش پرینتر مناسب و کارآمد

  • قابلیت ها و ویژگی های جانبی

استفاده آسان: به دنبال یک پرینتر چاپ رسید باشید که طراحی آن اجازه می دهد تا با سرعت زیاد و به راحتی رول های کاغذ را عوض کرده و رسیدها را چاپ کنید و بتوانید بدون معطلی به مدیریت فروشگاه خود بپردازید.
ابعاد پرینتر: قبل از خرید، میزان فضایی که روی پیشخوان برای پرینتر در دسترس دارید را در نظر بگیرید. برخی از فیش پرینترها در اندازه و ابعاد کوچکتری طراحی می شوند. حتی شاید بتوانید، با توجه به نوع کسب و کارتان، از فیش پرینترهای سیار به جای گزینه های مشابه جاگیر استفاده کنید. 
صرفه جویی در مصرف انرژی: بسیاری از شرکت ها تلاش زیادی برای پیاده سازی فناوری صرفه جویی در انرژی و همچنین کاهش مقدار کاغذ مورد مصرف در چاپ رسیدها دارند. این عوامل نه تنها با محیط زیست سازگار هستند، بلکه با گذشت زمان باعث کاهش قابل توجهی در هزینه ها می شوند.
برش رسید: یعضی از فیش پرینترها دارای یک میله دستی برای برش هستند؛ اما اکثر آنها با قابلیت برش خودکار ارائه می شوند. داشتن دستگاه برش اتوماتیک می تواند احتمال جمع شدن کاغذ در پرینتر را، که ناشی از برش نامناسب رسیدها است، کاهش دهد.
اندازه رسید: معمولا پرینترها رسید را در عرض های مختلفی چاپ می کنند. هر اندازه ای، برای نوعی از مشاغل کارایی دارد. رایج ترین عرض رسید 58 میلی متر و 80 میلی متر است.
حالت چاپ: اطلاعات چاپ شده روی رسیدها می توانند گرافیک یا متن باشند که به نحوه دریافت اطلاعات توسط فیش پرینتر مربوط می شود. فیش پرینترهای مدرن از هر دو حالت پیشتیبانی می کنند. 
به کمک چاپ گرافیکی، تصاویر و آرم ها روی رسید چاپ می شوند. مزیت قابل توجه این حالت، امکان چاپ متن به تمام زبان های دنیا است. با این حال، چاپ به صورت گرافیکی مدت زمان بیشتری طول می کشد.
حالت متنی توانایی چاپ تصاویر را ندارد. به صورت پیش فرض، پرینترها شامل نماد های الفبایی به دوازده زبان هستند؛ پس چاپ به زبان های مختلف توسط این حالت امکان پذیر نیست.

روش های انتخاب یک فیش پرینتر مناسب و کارآمد

  • برندهای معتبر

از تولید کنندگان معتبر و مشهور خرید کنید. محصولات این گونه برندها، باکیفیت هستند و ویژگی ها و عملکردهای پایدار و بادوام دارند. بنابراین، می توانید این پرینترها را به راحتی به سیستم فروشگاهی خود متصل کرده و بدون هیچ مشکلی تا مدت های طولانی از آنها بهره ببرید. شرکت های جهانی همچنین به مشتری های خود گارانتی و پشتیبانی بلند مدت ارائه می نمایند. شبکه ارتباطی گسترده و مراکز خدماتی آنها، به سرعت و به طور موثر مشکلات فنی احتمالی پرینتر شما را برطرف خواهند کرد.

  • بودجه

هر نوع دستگاه فیش پرینتر، در محدوده قیمت متفاوتی قرار می گیرد. ولی بهتر است که تصمیم خود را بیشتر بر اساس ویژگی های مورد نیاز شغل خود بگیرید تا بودجه ای که درنظر گرفته اید. اگر به چاپ رنگی و کیفیت بیشتر احتیاج دارید، لازم است پرینتری را بخرید که بتواند این نیاز شما را، صرف نظر از قیمت، برآورده کند.
پرینترهای ضربه ای کمترین قیمت در بین گزینه های موجود را دارند؛ اما سرعت چاپ آنها بسیار کند است. در حالی که پرینترهای حرارتی که سریع تر بوده و با کیفیت بالاتری چاپ می کنند، گران تر هستند. البته از آن جایی که این نوع پرینترها به ریبون جوهر نیازی ندارند، هزینه اولیه خرید آنها با گذشت زمان جبران می شود.
برای اطلاعات بیشتر در مورد فیش پرینترها می توانید به سایت ایده برتر پارسیان مراجعه فرمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.