از ویدئو پروژکتور امروزه در مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها استفاده می شود. مانند هر وسیله ی دیگری دیتا ویدئو پروژکتور هم دارای مزایا و معایبی می باشد. یکی از نکاتی که هنگام کار با ویدیو پروژکتور باید به آن توجه کرد مراقبت از چشم در برابر نور لنز دستگاه می باشد.

نکاتی در مورد مراقبت از چشم هنگام کار با ویدئو پروژکتور

مهمترین خطر، در هنگام کار با ویدئو پروژکتور آسیب دیدن چشم می باشد. نگاه کردن مستقیم به نور دستگاه موجب آسیب رسیدن جدی به شبکیه چشم و قسمت هایی از چشم که نور را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند، می شود.

نکاتی در مورد مراقبت از چشم هنگام کار با ویدئو پروژکتور

بهترین راه برای جلوگیری کردن از آسیب چشم این است که تا جایی که امکان دارد از نگاه کردن مستقیم به نور لنز دیتا پروژکتور جلوگیری کنید. زمانی که در مقابل لنز ویدئو پروژکتور قرار گرفتید سعی کنید چشمان تان را به سمت دیگر برگردانید. در ادامه به بررسی نکاتی در مورد مراقبت از چشم هنگام کار با ویدئو پروزکتور می پردازیم.

  • تا جایی که ممکن است پروژکتور را به سقف نصب کرده و از آن استفاده کنید.
  • از نگاه کردن مستقیم توسط دانش آموزان و دانشجویان به لنز جلوگیری کنید.
  • زمانی که کار با دستگاه تمام شد چراغ ها را روشن کرده و از نور کلاس استفاده کنید .
  • هنگامی که قصد تعویض لامپ ویدئو پروژکتور را دارید حتما از لامپ های استاندارد و مخصوص دستگاه استفاده کنید..
  • از مواد غذایی که برای چشم مفید هستند مانند ویتامین A استفاده کنید. از ماهی هایی مانند ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ساردین و ماهی آزاد که دارای DHA هستند استفاده کنید. علاوه بر این مصرف حبوبات، هویج، تخم مرغ، سبزیجات، لیمو و غلات .برای چشم مفید می باشد
  • همچنین برای کاهش خشکی چشم نوشیدن آب زیاد توصیه می شود.

برای اطلاع از مقاله های جدید سایت و خواندن آن ها به بخش مقالات مراجعه فرمایید.