اگر شما هم دوست دارید فیلم مورد علاقه خود را در ابعاد بزرگ و با کیفیت عالی تماشا کنید می توانید از ویدئو پروژکتور برای ایجاد یک سینمای خانگی در اتاق نشیمن منزلتان استفاده نمایید. انواع ویدئوپروژکتور که برای مصارف خانگی انتخاب می شوند، ویژگیهایی متمایز از سایر پروژکتورهای آموزشی و اداری دارند که در ادامه به آن می پردازیم.

شما با تهیه یک دیتا ویدئو پروژکتور برای خانه خود، می توانید تصاویر و فیلم های مورد نظرتان را در ابعاد بزرگتر و با کیفیت بالا به نمایش در بیاورید. از طرف دیگر ویدئو پروژکتورها قابلیت نصب بر روی سقف را دارند. به این ترتیب شما به هیچ وجه نگران اشغال شدن فضای منزل خود نخواهید بود. علاوه بر اینها، نصب و راه اندازی دیتا پروژکتور کاری بسیار آسان با صرف زمان اندک است که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تجربه سینمای خانگی با ویدئو پروژکتور

تجربه سینمای خانگی با ویدئو پروژکتور

برای توضیح دقیق تر خصوصیات دیتا پروژکتور سینمای خانگی، باید بگوییم که شدت روشنایی مناسب برای این دیتا پروژکتورها در حدود 1500-2500 انسی لومن است. از طرف دیگر ابعاد پرده نمایش نیز ممکن است بر کیفیت تصویر تاثیر گذار باشد. قبل از اینکه تصمیم قطعی خود را برای خرید ویدئو پروژکتور بگیرید، بهتر است به مزایا و معایب تجربه سینمای خانگی با ویدئو پروژکتور و استفاده از پروژکتور در منزل بیشتر توجه نمایید. مثلا، ویدئو پروژکتور معمولا فاقد یک اسپیکر قوی برای پخش صدا است. بنابراین لازم است بسته به کیفیت صدای دلخواهتان، بلندگوهای مناسبی را تهیه نمایید. همچنین شما نیاز به یک پرده نمایش یا برد دارید که با توجه به فضایی که در اختیار دارید و فاصله مناسب پرده تا ویدئو پروژکتور باید یک پرده نمایش تهیه کنید.  

موضوع دیگری که با آن برخورد می کنید کابل های ویدئو پروژکتور هستند. شما باید کابل HDMI که به دستگاه گیرنده متصل است را به ویدئوپروژکتور متصل کنید. البته لازم به ذکر است که در صورت خرید یک ویدئو پروژکتور بی سیم، با کابل های دستگاه سر و کار نخواهید داشت. نکته ی دیگری که خوب است مورد توجه قرار بگیرد صدای اضافی است که در هنگام پخش فیلم از دیتا پروژکتور به گوش می رسد. این صدا به دلیل وجود فن های خنک کننده است که دورن دستگاه قرار داده شده اند. البته برخی مدل های ویدئو پروژکتور طوری طراحی شده اند که صدای بسیار کمی ایجاد می کنند. این مدل ها معمولا با قیمت بیشتری فروخته می شوند.