در قسمت گذشته یکی از مباحث مهم در سیستم های نظارت تصویری را عنوان کردیم. گفتیم که طبق نظرسنجی انجام شده توسط IPVM، مدت زمان 1 ماهه برای نگه داری تصاویر دوربین مداربسته کافی است و بسیاری از فروشندگان، پیمانکاران و حتی مشتریان، این زمان را به عنوان یک واحد استاندارد در نظر می گیرند.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

در ادامه، به بیان توصیه های مهم و کاربردی کارشناسان به مشتریان سیستم های امنیتی می پردازیم:

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

- در زمان نصب تجهیزات دوربین مداربسته، به جای تمرکز روی این موضوع که تصاویر را برای چه مدتی می خواهید نگهدارید، به این نکته بیاندیشید که پس از چه مدتی، گزارش یک تصادف یا حادثه به شما می رسد و لازم است از تصاویر ضبط شده استفاده نمایید.

معمولا، حداکثر تا 1 هفته زمان لازم است تا از بروز یک واقعه مطلع شده و به فایل های آرشیو شده مراجعه کنید. به این ترتیب لازم است تصاویر را به یک حافظه ذخیره سازی با حجم بیشتر انتقال دهید یا از آن بکاپ تهیه کنید.

4- ممکن است در مرحله نخست به اهمیت بالای این موضوع پی نبرید، اما باید بدانید که ضبط تصاویر مربوط به یک حادثه تا چه حد مهم است و رجوع به فیلم های آن چقدر ارزش دارد.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

متاسفانه بسیاری از افراد و سازمان ها، پس از اینکه دچار مشکل شدند به فکر پیدا کردن راه حل می افتند و تصمیم می گیرند که حافظه ذخیره سازی را افزایش دهند.

کمتر شدن قیمت هارددیسک و ارتقا قابلیت های فشرده سازی، می تواند کاربران را به نگهداری فایل های ویدئویی در دوره های طولانی تر، ترغیب می نماید.

5- نگهداری طولانی مدت تصاویر ضبط شده برای برخی ارگان ها و تشکیلات، اهمیت بیشتری دارد. مثلا، موسسات مالی اعتباری و هتل ها، باید اطلاعات ضبط شده را به مدت بیشتری حفظ کنند. بنابراین به حافظه بیشتری نیاز خواهند داشت.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

البته در برخی از کشورها، برای ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته و دوره نگهداری آنها، قوانینی ثبت شده است. به عنوان مثال:

  • در برخی از نقاط دنیا، برای نگهداری تصاویر محدودیت 30 روزه وضع شده است.

  • قوانین دولت جدید در کویت می گوید که اطلاعات دوربین های مداربسته باید به مدت 120 روز حفظ شوند.

  • در بسیاری از کشورها، مشتریان سیستم های نظارت تصویری بر اساس قوانین موجود برای نگهداری تصاویر، به خرید هارددیسک اقدام می کنند. مثلا در کلرادو این زمان 40 روز و در واشنگتن 45 روز می باشد.

  • بسیاری کشورها در مورد محیط های درمانی و بهداشتی نیز، زمان 30 روزه را برای حفظ اطلاعات تعیین کرده اند.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

به عقیده برخی از فروشندگان، عوامل دیگری نیز در تعیین یک مدت زمان محدود برای حفظ اطلاعات دوربین مداربسته وجود دارند که بسیار مهم و تاثیر گذار هستند. از جمله این عوامل می توان به محدودیت های فیزیکی دستگاه رکوردر NVR یا DVR و قیمت تجهیزات ذخیره سازی مثل هارد دیسک اشاره کرد.

در قسمت بعدی مقاله، این عوامل را به تفصیل بیان می کنیم.

منبع: cctvonline