یکی از آیتم های مهم در مبحث سیستم های نظارت تصویری این است که تصاویر دریافت شده توسط دوربین های مداربسته تا چه مدت در سیستم نگه داری می شوند.

اخیرا نظرسنجی که توسط IPVM انجام شده و در آن از پیمانکاران و کارشناسان نصب دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری، در مورد این موضوح سوالاتی پرسیده شده است.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

بسیاری از این افراد گفته اند که تصاویر ضبط شده با دوربین مداربسته، حداقل به مدت 1 ماه در این سیستم ها باقی می مانند.

آنها معتقدند بدون توجه به نوع و قیمت هارد دیسکی که در سیستم امنیتی نصب شده است، تا 1 ماه می توان از نگهداری تصاویر و مستندات اطمینان داشت.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

در ادامه برخی از پاسخ های ارائه شده در این نظرسنجی را بیان کرده و دلایل کاربران را بررسی می کنیم.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

در نظرسنجی انجام شده توسط IPVM از 150 نفر دعوت شد که در میان آن ها فروشنده دوربین مداربسته و پیمانکارانی که پروژه های بزرگ تجهیزات نظارت تصویری را به عهده دارند وجود داشت.

طبق نتایج به دست آمده، حدود 70 درصد این افراد مدت زمان کافی برای نگهداری دیتاهای دوربین مداربسته را، به طور میانگین 1 ماه می دانند.

در حقیقت، این مدت زمان به عنوان یک استاندارد شناخته شده و اغلب فروشندگان و پخش کنندگان سیستم های نظارتی، زمان 30 روزه را به عنوان انتظار مشتریان خود در نظر می گیرند.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

به نظر این اشخاص، غالبا مشتریان به دلایل زیر، با این استاندارد اعلام شده موافق اند:

1- اگر دلایل دیگری مبنی بر میزان کمتر یا بیشتر حافظه ذخیره سازی وجود داشته باشد، بازه سی روزه را بیشتر می کنند.

2- مدت زمان نگهداری تصاویر، با توجه به سرعت ضبط داده ها در فضای تجاری و همچنین میزان حافظه ذخیره سازی مورد نیاز تعیین می شود.

3- به طور معمول در صنایع، این مدت زمان کافی بوده و دلیل منطقی برای نگهداری داده های دریافت شده بیشتر از مدت 1 ماه وجود ندارد.

4- بیشتر مشتریان و کاربران این عرصه، فعالیت های خود را بر اساس زمان استاندارد 30 روزه برنامه ریزی می کنند. البته گروهی از کاربران نیز به دلیل انجام فعالیت های خاص صنعتی، باید یک مدت زمان معین در اختیار داشته باشند.

برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته، چه مدت زمانی کافی است؟

البته، کارشناسان علاوه بر در نظر گرفتن انتظارات و توقعات مشتریان خود، توصیه های مهم و کاربردی برای آن ها دارند:

1- بهتر است برای آرشیو کردن تصاویر دوربین مدار بسته، حتی المقدور بیشترین زمانی را در نظر بگیرید که در محل کارتان حضور ندارید.

همچنین مدت زمان رسیدن تکنسین سیستم های نظارتی برای تعمیر و سرویس دوربین های مداربسته نیز نکته بسیار مهمی است که نباید فراموش شود.

2- همیشه این احتمال را بدهید که در صورت بروز یک اتفاق نیاز به مرور تصاویر دوربین خواهید داشت. به عنوان مثال برای مرور تصاویر یک تصادف، فقط 2 هفته زمان نیاز است که از حادثه مطلع شوید و به مرور ویدئوها بپردازید.

و ...

علاوه بر موارد ذکر شده، آیتم ها و نکات تکمیلی مهم دیگری نیز در این زمینه بیان شده است. قسمت بعدی این مقاله را دنبال کنید.

منبع: cctvonline