اپلیکیشن Google Meet یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن ها برای برقراری تماس های ویدئویی و برگزاری کنفرانس اینترنتی است که به طور گسترده در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد. نکته قابل توجه در رابطه با گوگل میت این است که این اپلیکیشن در فواصل زمانی کوتاه مدت و به صورت روتین آپدیت های متنوعی دریافت می کند و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می شود. یکی از این ویژگی های جدید، قابلیت «حذف نویز» است. این ویژگی باعث می شود که نویزها و سروصداهای محیطی به طور اتوماتیک از بین بروند و صدای شما در هنگام صحبت در یک جلسه اینترنتی با بالاترین کیفیت منتقل شود.

آموزش فعال کردن قابلیت «حذف نویز» در اپلیکیشن Google Meet بر روی دستگاه های اندرویدی

این ویژگی بر مبنای تکنولوژی های پیشرفته هوش مصنوعی گوگل بنا شده و عملکرد درخشانی در حذف صداهای محیطی ارائه می دهد. به طوری که حتی صداهای ناشی از هوا گرفتگی، باد، ترافیک و حتی کوچکترین همهمه ها نیز با فعال کردن این ویژگی از بین می روند. بنابراین اگر از Google Meet بر روی دستگاه های اندرویدی زیاد استفاده می کنید و اغلب با مشکل سروصدای زیاد در هنگام برگزاری جلسات مواجهید، می توانید قابلیت «حذف نویز» را در آن فعال کنید. اما چگونه؟

چگونه قابلیت «حذف نویز» را در اپلیکیشن Google Meet بر روی دستگاه اندرویدی فعال کنیم؟

شما می توانید با انجام دادن مراحل زیر قابلیت «حذف نویز» را در اپلیکیشن Google Meet فعال کنید:

1- اپلیکیشن Google Meet را باز کنید.
2- گزینه New meeting را انتخاب کنید.
3- بر روی Start an instant meeting ضربه بزنید.

چگونه قابلیت «حذف نویز» را در اپلیکیشن Google Meet بر روی دستگاه اندرویدی فعال کنیم؟

4- از تولبار موجود در قسمت پایینی صفحه، بر روی آیکون منوی action ضربه بزنید (این آیکون به شکل سه نقطه عمودی است که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار گرفته است).

نکته: در این آموزش یک جلسه اینترنتی از ابتدا آغاز شده است. اما اگر شما به عنوان مهمان به یک جلسه جوین شدید، پس از جوین شدن به جلسه هم آیکون action را در همین قسمت مشاهده خواهید کرد و با ضربه زدن بر روی آن به منوی Settings دسترسی پیدا خواهید کرد.

5- گزینه Settings را انتخاب کنید.
6- آیتم Noise cancellation را فعال کنید.

آموزش فعال کردن قابلیت «حذف نویز» در اپلیکیشن Google Meet بر روی دستگاه های اندرویدی

به همین سادگی! گوگل اکنون به صورت اتوماتیک هر نوع صدایی به جز صدای کاربر را در هنگام برگزاری یک جلسه حذف می کند. به طور کلی سروصداهای محیطی یکی از معضلات اصلی در هنگام برگزاری جلسه های اینترنتی است که مشکلات زیادی را برای منتقل شدن با کیفیت صدا میان افراد ایجاد می کند. به همین دلیل پیش بینی می شود که کاربران گوگل از اضافه شدن قابلیت «حذف نویز» به اپلیکیشن Meet استقبال زیادی کنند!

البته باید به این نکته اشاره کنیم که این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربران پرمیوم Google Workspace (که هزینه اشتراک پرداخت کرده اند) قابل دسترسی است. پس اگر اکانت گوگل شما معمولی (رایگان) است، امکان استفاده از این ویژگی را نخواهید داشت. اپلیکیشن Google Meet برای مصارف کاری و بیزینس طراحی شده و تا زمانی که این سرویس به صورت رایگان در دسترس است، برخی ویژگی های آن با پرداخت هزینه اشتراک قابل استفاده خواهند بود.

منبع: androidcentral