این روزها ویدئو پروژکتور یک وسیله کاملا شناخته شده و پرکاربرد در زمینه تجهیزات آموزشی است. از مهمترین فاکتورهای خرید ویدئو پروژکتور شدت روشنایی آن است که همه کاربران به این نکته توجه می کنند. اما موضوع مهم دیگری که در بسیاری مواقع فراموش می شود فاصله مجاز دیتا ویدئو پروژکتور از پرده نمایش است. این فاصله با اصطلاح  فاصله برد یا Throw distance شناخته می شود.

 فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش

Throw distance در حقیقت به حداکثر  فاصله ای گفته می شود که شما می توانید دیتا پروژکتور خود را بدون کاهش یافتن رزولوشن، درخشش و روشنایی تصویر از پرده نمایش قرار دهید. همچنین اگر در حین مطالعه در مورد این موضوع با اصطلاح throw ratio مواجه شدید، باید بدانید که این عبارت به معنای نسبت عرض صفحه نمایش به فاصله آن تا ویدئوپروژکتور است.

 فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش

تنظیم فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش

اغلب افرادی که دیتا ویدئو پروژکتور را به عنوان سینمای خانگی به کار می برند، اطلاعات دقیقی از فاصله برد مناسب در اتاق و نحوه تنظیم فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش ندارند. خوب است بدانید لنزهای برد کوتاه و برد بلند وجود دارند که با استفاده از آنها می توان فاصله صحیح را دیتا پروژکتور را تنظیم نمود.

تنظیم فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش

همه انواع دیتا ویدئوپروژکتور، این قابلیت را دارد که تصاویر را با ابعاد مختلفی نمایش دهد. ابعاد مختلف تصویر به فاصله دستگاه نسبت به صفحه نمایش بستگی دارد. هر چقدر این فاصله بیشتر باشد، تصویر بزرگتر می شود و هر چقدر که پروژکتور در فاصله نزدیکتری به پرده نمایش نصب شود، مخاطبان تصویر کوچکتری را مشاهده می کنند. خوب است بدانید که کاربران می توانند با استفاده از نرم افزار « محاسبه گر فاصله پروژکتور » اندازه درست و بهینه تصویر را پیدا کنند و ویدئو پروژکتور را در فاصله استاندارد آن قرار دهند.

تنظیم فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش

شما می توانید برای دریافت قیمت روز ویدئو پروژکتورها و همچنین خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور از طریق شماره تلفن 73027-021 با کارشناسان ایده برتر تماس بگیرید.