نسخه جدید ویندوز مایکروسافت مدتی است که میان کاربران رواج پیدا کرده است و افراد زیادی در ادارات، سازمان ها و همینطور کاربران خانگی ویندوز 10 را بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کرده اند. یکی از ویژگی های ویندوز 10 این است که به دلیل به روز رسانی مرتب، هر بار امکانات بهتری به آن افزوده می شود. اما ممکن است بعضی از کاربران بخواهند آپدیت خودکار ویندوز را غیر فعال کنند و با همان نسخه موجود به کار بپردازند. اما همان طور که می دانید مانند نسخه های قبلی ویندوز نمی توانید این بخش را غیر فعال کنید. ما در اینجا قصد داریم ترفندی را برای غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 بیان کنیم.

آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10

آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10

در ادامه به آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 می پردازیم. برای این کار فقط کافی است مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

1- وارد قسمت RUN ویندوز شوید: Win + R

2- سپس در پنجره باز شده، این دستور را تایپ کنید و Enter بزنید: Services.msc

3- در صفحه باز شده، گزینه Windows Update را پیدا کنید و روی آن دبل کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز شود.

آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10

4- در این جا از قسمت Startup Type، گزینه Disable را بزنید.

آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10

5- سپس در قسمت پایین پنجره، روی گزینه Stop کلیک کنید. به این ترتیب آپدیت اتوماتیک ویندوز غیر فعال خواهد شد. البته اگر دوباره تصمیم گرفتید به روزرسانی ویندوز را فعال کنید، این مراحل را دنبال کنید با این تفاوت که در بند آخر، به جای Stop روی Start کلیک کنید.

شرکت ایده برتر پارسیان، ارائه دهنده انواع محصولات دیجیتال در حوزه ماشین های اداری، تجهیزات آموزشی، تجهیزات فروشگاهی، کامپیوتر و قطعات، سیستم های امنیتی و نیز لوازم خانگی و مبلمان اداری فعالیت دارد. شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان ایده برتر، با شماره تلفن 73027-021 تماس بگیرید. همچنین می توانید برای دسترسی به سایر آموزش های کاربردی، به لینک مقالات سایت مراجعه نمایید.