دستگاه nvr و دستگاه dvr يا همان دوربین هاي دیجیتال و ضبط ویدیو شبکه در مدل ها و انواع متفاوتي به بازارآمده اند. آنچه که باید مهم و ضروري تلقي شود درک آنچه كه مورد نياز شماست مي باشد. اجازه دهيد تا به بررسی انواع مختلف سيستم های امنيتی ضبط كننده cctv يا همان دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته امنیتی برای درک بهتر آنچه را که باید مورد توجه قرار دهيم بپردازيم.

مزایای دستگاه DVR و دستگاه NVR

مزایای دستگاه های ضبط ویدئویی دوربین های مداربسته عبارت است از:

کانال های دوربین - NVRها (network video recorder) و DVR ها (Digital video recorder) در اندازه های مختلف موجود مي باشند. به طور معمول شما می توانید این سیستم در 4، 8، 16 و 32 کانال اين نوع سیستم ها ببینید. داشتن 16 کانال به شما اجازه خواهد داد که 16 دوربین بر روی یک سیستم داشته باشيد.

این به این معنی شما می توانید 16 دوربین بر روی یک سیستم ضبط کنید. اکثر مردم تمایل به استفاده از اين سيستم با این ضبط به دلیل ظرفیت زیادی از کانال های دوربین آن دارند. حتی اگر شما تنها نیاز به 5 دوربین برای شروع، یک NVR 16CH یا DVR داشته باشيد سيستم به شما اين اجازه را خواهد داد كه ظرفيت بيشتر و قابل رشد تري داشته باشيد.

دستگاه DVR و دستگاه NVR چه تفاوتی دارند؟

دستگاه DVR و دستگاه NVR چه تفاوتي دارند؟

تفاوت بین دستگاه ان وی ار و دستگاه دی وی ار می تواند از بسياري جهات گیج کننده باشد. یک دستگاه NVR به ثبت ويديو با دوربین های IP که از طریق یک کابل شبکه منتقل می شود مي پردازد.

این دوربین از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر و در برخی موارد به طور مستقیم به يك سيستم NVR متصل می شود. در اصل، رکورد NVR ها در دوربین های IP صورت مي گيرد.

ضبط ویدئویی دیجیتال (DVR ها) مترادف با ضبط آنالوگ و یا دوربین هاي هم محور ميباشد.

پیام جدیدتر دوربین های HD-SDI و یا HD-CVI نیز از طریق کابل کواکسیال انتقال و همچنین استفاده از DVR ها برای ضبط صورت مي گيرد.

بنابراین در کوتاه مدت، یک دستگاه DVR از طریق یک کابل هم محور متصل است. جزئیات فنی بسياري در زمينه ي اين دو تکنولوژی وجود دارد، اما هدف از این مقاله ساده سازي توضيح آن به طور قابل ملاحظه ميباشد. در هر صورت هر دو دوربین ضبط و گزینه های مشابه را دارا مي باشند.

روش استفاده از دستگاه DVR و دستگاه NVR

هر دو دستگاه های NVR و DVR منوهای بسیار آسان حرکت پذير و برنامه ضبط شده ي ساده اي را پيشنهاد مي دهند.

روش استفاده از دستگاه ان وی آر کمی مشکل تر است چرا که دوربین هاي مداربسته شان به دستگاه های شبکه متصل می باشد به طوری که آنها باید با یک آدرس IP مانند هر دستگاه دیگر متصل به یک شبکه برنامه ریزی شود.

این می تواند موجب سردرگمي مشتریاني باشد كه در اين زمينه اطلاعات كافي ندارند. NVR ها تفاوت قابل ملاحظه اي با دوربین ها دارند.

دستگاه nvr باعث می شود با روش استفاده از IP دوربين ها بسیار ساده تر شود. دستگاه دی وی آر مقطع و خشک مي باشند.

دوربین های دیجیتال نيازي به برنامه ریزی در زمان اتصال به ركوردر ندارند.راه حل آنها یک پلاگین ساده و اجراي آن مي باشند. راه اندازي و نصب اين سيستم امنیتی برای مشتري بسيار ساده تراست و آنها نيازي به برنامه نويسي و تنظیمات پيچيده دوربین ندارد. به طور كل هر دو سیستم نظارت تصویری از راه دور و قابلیت ضبط HD را دارا مي باشند.