طراحی کارت ویزیت به دلیل تأثیر و گیرایی مثبتی که بر روی ارباب رجوعان و مشتریان ایجاد می کند ، از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.

مزایای کارت ویزیت

 

کارت ویزیت مشاغل و کسب و کار شما را در ذهن ها ماندگارتر می کند.

دسترسی مشتریان به شرکت یا دفتر  شما را میسر می کند.

نوع خدمات شما را به وضوح و به طور کلی و خلاصه بیان می کند.

در جذب بیشتر ارباب رجوع یا مشتری تأثیر بسزایی دارد.

آسان ترین و ارزان ترین و مؤثرترین شیوه تبلیغ می باشد.

اصول طراحی کارت ویزیت

 

برای اینکه یک کارت ویزیت ایده آل طراحی کنیم باید به موارد زیر توجه کنیم.

 

                                                                                طراحی کارت ویزیت

رنگ و سایز کارت ویزیت را تعیین نمایید. طراحی کارت باید طبق  CMYK  صورت گیرد و بر اساس RGB طراحی نشود.

محل برش کارت را تعیین نمایید. بدین منظور باید یک حاشیه ی حدود 2 یا 3 میلی متر از طرفین کارت با رنگ زمینه کارت خالی قرار دهید.

از خطوط حاشیه استفاده نکنید. استفاده از خطوط حاشیه برخلاف زیبایی ظاهری  که دارد ، در هنگام برش به دلیل احتمال خطا در برش ممکن است ظاهر بدی ایجاد کند.

خلاصه ای از اطلاعات مهم در کارت باید درج شود. این اطلاعات می تواند شامل نام دفتر یا شرکت ، اطلاعات تماس ، نوع خدمات و... باشد.

متنی که در کارت استفاده شده است باید خوانایی خوبی داشته باشد. بهتر است یک فونت ساده و خوانا با سایز مناسب در نظر گرفته شود.

از رنگ های مناسبی برای طراحی کارت ویزیت استفاده شود. رنگ های در نظر گرفته برای متن ، زمینه و آرم یا لوگو و ... دارای هم خوانی مناسبی باشد.

در نهایت باید ذخیره فایل به درستی و با دقت صورت گیرد. بهتر است فایل به صورت لایه باز یا با پسوند Tiff ذخیره شود تا کیفیت آن حفظ شود.

دستگاه چاپ کارت ویزیت

 

دستگاه چاپ کارت ویزیت برای چاپ انواع کارت ها شامل کارت شناسایی ، کارت ویزیت ، کارت پرسنلی ، کارت دانشجویی و ... به کار می رود. این دستگاه در بسیاری از مشاغل کاربرد دارد و هنوزهم استفاده های زیادی از آنها می شود. پس از طراحی کارت ویزیت ، برای چاپ کارت ویزیت از این دستگاه استفاده می کنند.

 

                                                                               طراحی کارت ویزیت

دستگاه چاپ کارت ویزیت در مدل ها و برندهای گوناگونی در بازار موجود می باشند. این دستگاه توانایی چاپ کارت ویزیت را  در ضخامت های مختلف دارا می باشد.  کار با این دستگاه بسیار آسان می باشد. مدت زمان زیادی را برای چاپ کارت لازم ندارد. به دلیل سادگی اجزای دستگاه ، در صورت خرابی تعمیرات آن به آسانی صورت می گیرد.

امتیازهای دستگاه چاپ کارت ویزیت

 

دستگاه چاپ کارت ویزیت امکان اتصال فلش USB  و اترنت Ethernet  را دارد.

این دستگاه توانایی کدگذاری کارت های هوشمند مغناطیسی را دارا می باشد.

راه اندازی آسانی دارد و امکان افزودن ماژول به دستگاه وجود دارد.

چاپ کارت ویزیت پس از طراحی کارت ویزیت ، با این دستگاه به سادگی انجام می شود و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

این دستگاه دارای دکمه های تغییر حالت به شکل LED  می باشد.

امکان نگهداری تعداد بسیار زیادی کارت در محفظه نگهدارنده ورودی دستگاه وجود دارد.

بهترین پوشش برای طراحی

 

برای کارت ویزیت معمولاً از پوشش لمینت براق یا پوشش لمینت مات استفاده می کنند.

پوشش لمینت براق قیمت بالاتری دارد و برای مشاغل و کسب و کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد که به کیفیت چاپ بسیار اهمیت می دهند. کارت ویزیت با پوشش براق استحکام و مقاومت خوبی دارد. این کارت به دلیل براق بودن جلب توجه بیشتری دارد. براق بودن کارت موجب ماندگاری بهتر کارت می شود.

پوشش لمینت مات قیمت مناسب تری دارد. به دلیل عدم انعکاس و بازتاب نور ، این کارت زیر نور خورشید نیز قابل مشاهده می باشد. طراحی کارت ویزیت به شکل مات ، طرفداران مخصوص به خود را دارد و عده زیادی این نوع پوشش را بیشتر می پسندند.

ابعاد مناسب

 

کارت ویزیت در اندازه های مختلفی طراحی می شود. اما سایز استاندارد و معمولی که برای کارت ویزیت در نظر گرفته می شود ، ابعاد 8.5 * 4.8  یا 8.5 * 4.5  می باشد. این سایز با توجه به سفارش مشتری در نظر گرفته می شود. محتویات در نظر گرفته برای کارت یعنی متن ، تصویر ، آرم باید با توجه به این ابعاد در نظر گرفته شود تا ظاهر کارت شلوغ نشود و طراحی کارت ویزیت به بهترین شکل ممکن انجام شود.