در زندگی پیشرفته امروز، کسب و کارهای آنلاین رونق زیادی یافته اند و استفاده از خدمات اینترنتی مختلف، جزء جدایی ناپذیر فعالیت های روزمره شده است.

مهم ترین معیارهای خرید از یک فروشگاه اینترنتی چیست؟

مهم ترین معیارهای خرید از یک فروشگاه اینترنتی چیست؟

اما متاسفانه، خرید اینترنتی و دریافت خدمات آنلاین از شرکت های مختلف همیشه هم موفقیت آمیز نبوده و گاهی اوقات تجربه ناخوشایندی بر جای می گذارند. در ادامه معیارهای معتبر بودن یک فروشگاه اینترنتی را بیان می کنیم.

  • مجوز قانونی فعالیت

یکی از مهمترین ویژگی های یک فروشگاه آنلاین، داشتن مجوزهای قانونی لازم است.

جالب است بدانید که یک کسب و کار اینترنتی نیز مانند هر فعالیت اقتصادی دیگر، نیاز به دریافت مجوز از نهاد های قانونی دارد.

مجوز قانونی فعالیت

دارا بودن مجوزهای لازم، نشان دهنده نظارت مراجع بر عملکرد شرکت ها بوده و باعث اطمینان خاطر مشتریان خواهد شد.

زیرا در این صورت خریداران و کاربران یک فروشگاه آنلاین، می دانند که در صورت بروز مشکل امکان شکایت برای آنها وجود دارد و می توانند از طریق مراجعه به مقامات ذی صلاح، مشکل به وجود آمده را پیگیری نمایند.

مجوز قانونی فعالیت

در حال حاضر، شرایط لازم برای آغاز فعالیت یک فروشگاه اینترنتی این است که قبل از شروع رسمی کار اقدام به دریافت مجوز از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت نماید.

همچنین مجوز اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی نیز باید به طور همزمان اخذ شود.

مجوز قانونی فعالیت

در این صورت، کلیه اطلاعات هویتی و مکانی فرد متقاضی توسط مرجع قانونی و پلیس بررسی شده و چنانچه فرد حائز شرایط لازم باشد، موفق به دریافت مجوز خواهد شد.

لازم به ذکر است توجه نکردن کاربران اینترنت به مجوزهای خرید یک فروشگاه آنلاین، اصلی ترین دلیل بروز مشکل در هنگام خریدهای اینترنتی است.

با ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید.

منبع: zoomit