در بخش قبل، مختصری در مورد کنسول های بازی پرطرفدار و ویژگی های آن ها گفتیم. در این قسمت می خواهیم تنوع بازی ها را در این کنسول ها بررسی کنیم: نینتندو سوییچ بازی های اختصاصی زیادی دارد. حتما شما هم با بازی‌های محبوبی مانند Super Mario Odyssey و The Legend of Zeldaو  Breath of the Wild آشنا هستید. به علاوه، بازی های چند نفره و جذابی را که این کنسول از آن ها پشتیبانی می کند را نباید از قلم بیندازیم. از جمله : Splatoon 2، Arms و Mario Kart 8 Deluxe

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نینتندو، امکانات ارائه شده برای بازی سازان مستقل است. به همین علت است که تعداد زیادی از بازی سازان مستقل عناوین جذابی را برای این کنسول ارائه داده اند. علاوه بر اینها، switch از برخی بازی های پر سر وصدا مانند Doom، Skyrim، NBA 2K18 و L.A. Noire هم پشتیبانی می کند. اما به عنوان یک ایراد کوچک، اگر خواهان جدیدترین بازی های Call Of Duty، Battlefield و یا Assassin’s Creed هستید، متاسفانه آنها را در کنسول نینتندو نخواهید یافت. در صورتی که این بازی ها اهمیت زیادی برای شما داشته باشند، بهتر است به فکر خرید ایکس باکس وان یا پلی استیشن 4 باشید!

مقایسه و خرید کنسول بازی

مقایسه و خرید کنسول بازی

در ادامه برای مقایسه کنسول های بازی و خرید آن ها باید گفت PS4 و Xbox One  از بیشتر بازی ها پر سر وصدا مثل Star Wars Battlefront II، Shadow of War ، Dark Souls پشتیبانی می کنند. به علاوه با استفاده از انها می توانید به بازی های مستقل هم دسترسی داشته باشید. همان طور که گفتیم PS4 به تنوع بازی های اختصاصی مشهور است که از بین آنها بازیهای Uncharted 4، Horizon: Zero Dawn و Bloodborne بیشتر مطرح هستند. در مقابل Xbox One در حوزه بازی های اختصاصی، حرف زیادی برای گفتن ندارد ولی سری بازی های اختصاصی این کنسول مثل Gears of War، Halo و Forza طرافداران مشتاق و پر و پا قرصی دارند که نسبت به آن وفادارند! همچنین این نکته را نباید از قلم انداخت که ایکس باکس وان، تنها کنسول این لیست محسوب می شود که با بازیهای نسل قبل خود سازگار است. ایکس باکس وان با بیش از 300 بازی ایکس باکس 360 و تعداد کمی از بازی های ایکس باکس نسل اول سازگار است.

در آخر این دوباره نکته را مرور می کنیم که این کنسول های بازی هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند و انتخاب آن‌ها درنهایت به اولویت‌های خریدار بستگی دارد. در قسمت بعدی این نوشتار شما را با قابلیت های فنی و سخت افزاری هر یک، آشنا خواهیم کرد.