دوربین مداربسته در انواع مختلف دام و بولت وجود دارد که هر یک کاربرد خاص خود را دارند. یکی از مدل های رایج دوربین مدار بسته، دوربین مداربسته پلاک خوان است. 

دوربین های پلاک خوان معمولا در محل هایی نصب می شوند که ورود و خروج ماشین ها مهم بوده و لازم است شماره پلاک خودروها ثبت شود. با نصب دوربین مدار بسته پلاک خوان با قابلیت ضبط تصویر در ورودی و خروجی پارکینگ ها می توان عبور و مرور ساکنین را کنترل نمود.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

یکی از قابلیت ها و خصوصیات مهم دوربین پلاک خوان پارکینگ، رزولوشن بالا است. به بیان بهتر هر چه که رزولوشن و وضوح تصویر یک دوربین بالاتر باشد، برای به کارگیری به عنوان پلاک خوان اتومبیل مناسب تر است.

برای این منظور می توان از دوربین مدار بسته آنالوگ یا تحت شبکه استفاده کرد.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

در صورت استفاده از دوربین آنالوگ به عنوان دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو، رزولوشن دریافتی حداکثر 720TVL خواهد بود که تقریبا برابر 0.5 مگاپیکسل بوده و رزولوشن پایینی محسوب می شود.

البته استفاده از دوربین آنالوگ پلاک خوان مزایایی هم دارد که به عنوان نمونه می توان به برد پلاک خوانی بالا اشاره کرد. لازم به ذکر است در برخی موارد می توان برد دوربین پلاک خوان را تا 10 متر نیز افزایش داد.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

نوع دیگر دوربین مداربسته که به عنوان دوربین پلاک خوان پارکینگ نصب می شود، دوربین مدار بسته تحت شبکه IP می باشد. دوربین مدار بسته IP به دلیل ضبط تصاویر با رزولوشن بالاتر و برد مناسب، برای نصب به عنوان پلاک خوان خودرو مناسب و ایده آل است.  

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

به طور کلی یک دوربین مدار بسته پلاک خوان باید به قابلیت WDR و دید در شب IR مجهز باشد. به دلیل نصب دوربین های پلاک خوان در مقابل نور شدید ماشین ها، وجود قابلیت WDR در جلوگیری از تاثیرات منفی ضد نور در دوربین های مداربسته بسیار موثر است. برد IR یا دید در شب دوربین نیز اهمیت زیادی دارد.

دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو

علاوه بر مشخصات ذکر شده، قیمت سیستم پلاک خوان نیز اهمیت زیادی دارد. برای دریافت قیمت و خرید انواع دوربین مدار بسته به سایت ایده برتر مراجعه نمایید. 

منبع: amniatcctv.com