پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از رایانه و اینترنت باعث فراهم شدن زمینه ی هوشمند سازی مدارس شد. استفاده از تجهیزات هوشمند سازی مدارس (ابزار هوشمند سازی مدارس) فواید بسیاری دارد که ما در این مقاله به فواید هوشمند سازی مدارس می پردازیم.

بررسی فواید هوشمند سازی مدارس

بررسی فواید هوشمند سازی مدارس

امروزه مدارس برای بالا بردن سطح آموزشی خود از تجهیزات آموزشی استفاده می کنند که این اقدام مزایای فراوانی را به همراه دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

-    ایجاد مشارکت بیشتر اولیا، مربیان و دانش آموزان و فراهم كردن امكان تعامل بيشتر آن ها با يكديگر

-    آشنا کردن دانش آموزان با تجهیزات الكترونيكي و بالا بردن توانایی های  فردي دانش آموزان

-    کنار گذاشتن شیوه ی سنتی آموزش

-    افزايش راندمان کاری در مدرسه

-    استفاده ی مناسب از زمان

-    فراهم کردن محیطی مناسب برای شکوفا کردن استعداد ها و خلاقیت های دانش آموزان

-    با استفاده از نرم افزار امکان ذخیره کردن مطالب کلاس وجود دارد که باعث صرفه جویی در زمان می شود.

-    آشنایی دانش آموزان با مهارت های کامپیوتری

-    باعث ایجاد فضایی برای بحث، گفت و گو و پرسش و پاسخ می شود.

-    ایجاد شرایط برای فعالیت های گروهی

-    آموزش استفاده صحیح از اینترنت برای کارهای علمی و پژوهشی

حال که به فواید هوشمندسازی مدارس پرداختیم لازم است با تجهیزات آموزشی برای مدارس نیز آشنا شویم. ملزومات هوشمند سازی کلاس درس عبارتند از کامپیوتر، دیتا ویدئو پروژکتور، پرده نمایش ویدئو پروژکتور، پایه نصب ویدئو پروژکتور، باکس محافظ دیتا پروژکتور، برد هوشمند و کیت هوشمند می باشد که برای اطلاع از قیمت تجهیزات، چگونگی خرید و نصب می توانید به سایت ایده برتر پارسیان بخش هوشمند سازی مدارس مراجعه فرمایید.

با ویدئو پروژکتور می توان تصاویر را در ابعاد بزرگتر به نمایش درآورد تا فرآیند یاد دهی به دانش آموزان بهتر انجام شود. با استفاده از برد هوشمند می توان یادگیری هر چه بیشتر دانش آموزان کمک کرد. در مدارسی که بودجه ی کمتری دارند می توان از کیت هوشمند به جای برد هوشمند استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هوشمند کردن مدارس می توانید به مقاله ی هوشمند سازی مدارس چیست؟ مراجعه فرمایید.