مدت زیادی است اپلیکیشن های پیام رسان به طور گسترده در دسترس کاربران بوده و افراد زیادی در سراسر دنیا از این برنامه ها استفاده می کنند. با این وجود پیامک ها هنوز هم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نگهداری آن ها برای کاربران مهم است.

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

برخی از مسیج ها تلفن همراه حاوی اطلاعات بسیار مهمی هستند که کاربر به هیچ وجه حاضر نیست آن ها را از دست بدهد!

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

به همین دلیل شاید بخواهید از اس ام اس های گوشی خود بکاپ تهیه کنید و آن ها را ذخیره نمایید.

اگر گوشی هوشمند شما به اندروید 8.1 مجهز است، می توانید از قابلیت پیشفرض ذخیره و بازیابی داده ها در آن استفاده نمایید.

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

برای بازیابی پیامک ها در این نسخه از اندروید، به قسمت تنظیمات گوشی موبایل هوشمند بروید و گزینه Finish Setting up را انتخاب کنید.

صفحه ای مشابه صفحه تنظیمات اولیه گوشی باز خواهد شد که به شما امکان می دهد پیام هایی که قبلا از آن ها بک آپ گرفته اید، بازیابی نمایید.

یکی از نقاط ضعف اندروید 8.1 این است که به کاربر اجازه نمی دهد دیتا های بکاپ گرفته شده را برای بازگردانی انتخاب کند.

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

برای توضیح بهتر باید بگوییم که سیستم بکاپ گیری خودکار اندروید، پیامک های گوشی همراه را در فضای ابری گوگل درایو ذخیره می کند.

به همین دلیل کاربر می تواند پیامک ها را به صورت آنلاین نیز مشاهده کند اما امکان خواندن محتوای SMS ها یا منتقل کردن آن ها وجود ندارد!

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

ممکن است گوشی هوشمند شما قابلیت Backup پیشفرض نداشته باشد، در این صورت می توانید از نرم افزارهای جایگزین استفاده نمایید.

دو نرم افزار برای بکاپ گیری از پیامک های گوشی همراه وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

  • نرم افزار اندروید SMS Backup +

این برنامه به شما کمک می کند پیام ها را در جایی غیر از حافظه اصلی موبایل ذخیره کنید. اپلیکیشن SMS Backup + محتوای متن باز پیام های SMS، MMS را به حساب جیمیل شما انتقال می دهد. به علاوه می توانید تاریخچه تماس های گوشی تان را هم از طریق آن ذخیره نمایید.

نرم افزار اندروید SMS Backup +

برای استفاده از این اپلیکیشن رایگان کافی است پس از نصب و اجرای برنامه، در صفحه اصلی گزینه روبروی Connect را بزنید و درخواست برنامه برای دسترسی به مخاطبان گوشی را تایید نمایید. سپس آدرس G-mail خود را وارد کنید.

با استفاده از اس ام اس بکاپ پلاس می توانید تعیین کنید که از تمام پیامک های شما نسخه پشتیبان تهیه شود یا فقط تعداد مشخصی از آن ها ذخیره شوند. همچنین می توانید یک برنامه زمان بندی برای گرفتن بک اپ از حافظه گوشی تعیین کنید.

نرم افزار اندروید SMS Backup +

برنامه SMS Backup + به صورت آنلاین کار می کند و مصرف اینترنت بسیار کمی دارد.

ولی شما در صورت تمایل می توانید آن را طوری تنظیم کنید که فقط در صورت اتصال گوشی به اینترنت وای فای، از پیامک ها پشتیبان گیری کند.

در قسمت بعدی این مقاله برنامه دیگری را معرفی خواهیم کرد. با مقالات آموزشی ایده برتر همراه باشید.

منبع: androidpolice