همان طور که می دانید ویدئو پروژکتور و برد هوشمند از جدید ترین تجهیزات آموزشی هستند که به طور گسترده در مدارس و دانشگاه ها استفاده می شود. به کار بردن این تجهیزات در کلاس های آموزشی به این معنا نیست که شیوه های سنتی آموزش کاملا منسوخ هستند.

استفاده از تخته هوشمند لمسی به جای تخته معمولی نیز مانند هر روش دیگری دارای محاسن و معایب خاص خودش است.  همان طور که می دانید برای استفاده از برد هوشمند در کلاس درس به یک دیتا ویدئو پروژکتور و کامپیوتر نیاز دارید.

 مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

بررسی مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

در اینجا می خواهیم به بررسی مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس بپردازیم و برخی از نکات مفید و همچنین مضرات برد هوشمند را از نقطه نظر معلمان بررسی کنیم. از نظر معلمان استفاده از برد هوشمند مدارس، باعث می شود که دانش آموزان بیشتر به آمدن پای تخته ترغیب شوند و دانش و اطلاعات خود را به سایر همکلاسی های خود ارائه دهند.

همان طور که قبل تر هم گفته شده وایت برد هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت را دارد به این ترتیب آموزگار می تواند در مبحث های مختلف با استفاده از تصاویر و فیلم های واقعی، مطالب را به شاگردان توضیح دهد. مثلا برای یادگیری در مورد حیوانات، با استفاده از این امکانات جدید می توان علاوه بر عکس جانوران، فیلم هایی از زندگی آنان در طبیعت یا باغ وحش نیز برای بچه ها نمایش داد.

 برای آموزش زبان، به جای جستجوی روزنامه ها، مجله ها و برش آنها و یا حتی پرینت گرفتن از سایت ها، معلم می تواند مطالب مورد نظر خود را روی وایت برد هوشمند آماده کند و هر زمان که خواست بر روی برد نمایش دهد.

بررسی مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

بردهای هوشمند علاوه بر مزایای زیادی که دارند، دارای کاستی هایی نیز هستند و ممکن است مشکلاتی را در روند آموزش ایجاد کنند. از جمله این که قبل از به کارگیری وایت برد یا تخته سفید هوشمند در کلاس های یک مدرسه، ابتدا معلمان باید شیوه های استفاده از این تجهیزات را به خوبی بیاموزند.

همچنین لازم است که معلم برای آماده کردن مطالب آموزشی، زمان بیشتری صرف کند. علاوه بر این، امکان محدود شدن تعامل بین دانش آموزان نیز در برخی موارد وجود دارد.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت و خرید برد هوشمند به سایت ایده برتر مراجعه کنید و یا با شماره 73027-021 تماس بگیرید.