همان طور که می دانید یک فاکتور مهم برای خرید یک ویدئو پروژکتور شدت روشنایی آن است که به قدرت لامپ بستگی دارد. بنابراین هنگام خرید یک پروژکتور لازم است به خصوصیات لامپ دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید. لامپ به کار رفته در ساخت دیتا ویدئو پروژکتور ممکن است از نوع جیوه ای یا LED باشد. در اینجا خصوصیات پروژکتورهایی را بررسی می کنیم که دارای لامپ LED هستند. ویدئوپروژکتورهایی که بر اساس تکنولوژی LED ساخته شده اند، توجه کاربران زیادی به سمت خود جلب کرده اند. این دستگاه ها در انواع مختلف پروژکتور خانگی، آموزشی یا اداری تولید شده اند. به علاوه انواع مدل های مینی پروژکتور نیز در بازار موجود هستند.

بررسی مزایا و معایب ویدئو پروژکتور LED

بررسی مزایا و معایب ویدئو پروژکتور LED

برای بررسی مزایا و معایب ویدئو پروژکتور LED، باید بدانید که این نوع ویدئو پروژکتور حرارت کمتری ایجاد می کنند و عمر لامپ در این دستگاه ها نیز بیشتر بوده و نسبت به مدل های دیگر، با دوام تر هستند. اگر دو ویدئوپروژکتور با قابلیت های یکسان و تکنولوژی لامپ متفاوت را در نظر بگیریم، دوام پروژکتور LED، تا 3 برابر بیشتر نسبت به دستگاه های دیگر است. البته لازم به ذکر است که پروژکتورهای LED نسبتا گران هستند و قیمت آنها در مقایسه با دستگاه های دارای لامپ جیوه ای تقریبا 2 برابر بیشتر است. بد نیست علاوه بر مزایایی که برای دیتا ویدئو پروژکتورهای LED گفتیم، به برخی معایب آن ها نیز اشاره کنیم. یکی از مشکلات ویدئو پروژکتور مبتنی بر تکنولوژی LED این است که در صورت خراب شدن led، امکان تعویض آن وجود ندارد. همچنین حداکثر شدت روشنایی این نوع دیتا پروژکتور نسبت به دستگاه های مبتنی بر لامپ، میزان کمتری می باشد.

در هنگام خرید ویدئو پروژکتور باید با توجه به نیاز خود و کارکرد مورد انتظارتان یک دستگاه را انتخاب نمایید. مثلا اگر شما روزانه 2 تا 3 ساعت از ویدئو پروژکتور استفاده می کنید، پروژکتورهای LED گزینه مناسبی برای شما نخواهند بود و لازم نیست برای آن هزینه کنید. اما در صورتی که روزانه 10 ساعت به کار با پروژکتور نیاز دارید، پروژکتور led انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا این دستگاه ها قابلیت استفاده طولانی مدت را دارند.